SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, baştan sona üstün oynadıkları Akhisar Belediyespor maçının son dakikalarında disiplinsiz oynadıkları için 2-1 yenildiklerini söyledi.

Kartal, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmaya 3 puan almak için çıktıklarını belirterek, “Maçı kazanıp, hem lider olmak hem de yolumuza moralli devam etmek istiyorduk. Oyunun kontrolü tamamen bizdeydi ama çok gol kaçırdık” dedi.

Baştan sona üstün oynadıklarını kaydeden İsmail Kartal, “Son 15 dakika disiplinsiz oynadık ve yenildik. Bu maçtan kendimize ders çıkartıp, daha iyi sonuçlar almak için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz” diye konuştu.

Kartal, sonuna kadar disiplinli oynamaları gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Maç 1-1, sonuçta bir puan. Maçın bitmesine 7-8 dakika var. Her an gol atabiliriz ama oyun disiplininden asla kopmamalıyız. Oyun disiplininden koptuğumuz için arkaya gelen bir top ile gol yedik. Bir tane daha yiyebilirdik. Bir an önce maçı kazanma hırsından dolayı böyle bir hata yaptık. Bizim gibi büyük takımın oyuncuları, böyle hatalar yapmamalı. Sonuna kadar kontrollü, disiplinli oynamaya devam etmeliyiz.”

– Hakeme tepki

Maçın hakemi Özgür Yankaya’nın, 4. hakemin uyarısına rağmen Akhisar Belediyesporlu Custodio’yu oyundan atmadığını iddia eden İsmail Kartal, hakeme tepki gösterdi.

“Maçın 49. dakikasında 4. hakemin 3-4 sefer ’27 numara Custodio’yu at at’ demesine rağmen Custodio’yu atmadı” diyen Kartal, “Aynı pozisyonun devamında Sow’un karşı karşıya avantajı varken, hem bizim avantajımızı kesti hem oyuncuyu atmadı. Bu bana biraz düşündürücü geldi” ifadelerini kullandı.

İsmail Kartal, bir gazetecinin ligin ilk yarısında Kadıköy’de oynanan ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın ceza aldığı Gençlerbirliği maçını da Özgür Yankaya’nın yönettiğini hatırlatıp, “Bir art niyet görüyor musunuz?” şeklindeki sorusu üzerine, “Art niyet olduğunu düşünmüyorum. O maçta da Kadlec’e direk girilen pozisyonda kırmızı kart göstermesi gerekirken, göstermemişti. Sadece bana enteresan geliyor. Bu kadar benim kulağımla duyduğum bir şey, hem avantajımız kesiliyor hem oyuncuyu atmıyorsunuz. Bu bana düşündürücü geldi” değerlendirmesini yaptı.

Kartal, ikinci yarıda Emenike’yi sola çekip, Sow’u merkeze alarak taktiksel bir değişiklik yaptıklarını dile getirerek, “İlk yarı Emenike merkezde oynadığı için kalabalık defans arasında çok fazla top tutamıyorduk. Emenike’yi kenara alarak, rakibi yıpratıp, top getirmesini planlamıştık. Planlarımız tuttu, aynı bu şekilde oldu. Sonuç olarak Gökhan Gönül’ün arka pozisyonda iki net pozisyonu değerlendirmesi gerekirdi, olmadı” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:03,