SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Balıkesirspor ile Gençlerbirliği arasında oynanan karşılaşmanın yankıları sürüyor.

Maçın ardından Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk’ün hakem odasına kadar gelmesi maçın önüne geçmişti. Aktürk, daha sonra da Tolga Özkalfa hakkında polise suç duyurusunda bulunmuştu.

Yaşanan olaylar ile ilgili bugün bir gelişme daha yaşandı. Balıkesirspor Kulübü, resmi internet sitesinden Özkalfa’yı hedef alan bir açıklama yayınladı. 

Özkalfa’yı saygısız olmakla itham eden yazı şöyle:

“Türk futbolunun daha ileriye gitmesini istiyorsak, adamcılığın ve kayırmacılığın bitmesi lazım. Hakemlerimizin sahada sadece görevlerini yapmaları hiçbir teknik direktör ve futbolcuyu azarlamamaları gerekmektedir.

Hakemler kendilerine nasıl saygı gösterilmesini istiyorlarsa futbolun diğer bütün unsurlarına da saygı göstermek zorundadırlar. Hiçbir hakemin yedek kulübesinde bulunanlara tahrik edici hareket yapmaya hakları yoktur. Biz bugüne kadar hakemlere hiçbir saygısızlık etmedik. Tolga ÖZKALFA da kulüp başkanımıza, yöneticilerimize, teknik direktörümüze ve futbolcularımıza saygısızlık yapamaz.

Bizler Türk futbolunun daha ileriye gitmesi için elimizdeki kısıtlı imkanlarla sonuna kadar savaşımıza devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Yayınlanma Tarihi:13:09,