SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anfield yorgunu

23 Şubat 2015

Avrupa yorgunu Beşiktaş Anfield Road'un güzel çimlerinden sonra Eskişehir'in buzlu zemininde kayboldu. Fiziksel olarak yorgun görünen siyah-beyazlılar bir de zeminin azizliğine uğrayınca ortaya beklenenden çok daha kötü bir futbol çıktı. Bir de bunlara Eskişehirspor'un disiplinli ve doğru taktikle oynaması eklenince yenilgi kaçınılmaz oldu.

Beşiktaş erken gelen gole rağmen geri dönüşü sağlamayı bırakın rakip kaleyi zorlayamadı bile. Kaybedilen bu puanları siyah-beyazlılar ilerleyen haftalarda çok arar. Sen eğer bu maçlarda galibiyeti hanene yazdıramazsan rakiplerin bunu başarınca şampiyonluk yarışından koparsın. Yoksa kağıt üzerinde bakıldığında Beşiktaş takımı, Eskişehirspor'dan çok daha üstün bir ekip. Fakat maçlar sahada verilen mücadeleyle kazanılıyor ve Beşiktaş'ta eksik olan da bu mücadeleydi. Yediği golde hatalı olsa da kaleci Cenk Gönen başarılı kurtarışlarla farkı önlemeyi başardı.

Eskişehir Teknik Direktörü Skibbe doğru işler yapmaya devam ediyor. Eğer bu şekilde devam ederse önümüzdeki sezonlarda kadro kimyasını oluşturduğu takdirde daha büyük katkı sağlar.

Oğuzhan'ın düşüşü devam ediyor. Aslında ligin en yetenekli gençlerinden biri. Ya yeteneğinin farkında değil ya da “Bu kadarı bana yeter” deyip yan gelip yatıyor. Gökhan Töre'nin geç oyuna girmesi Beşiktaş'ın hücum hattındaki yaratıcılığını etkiledi. Demba Ba'nın yokluğunda Beşiktaş ileri uçta etkisiz kaldı. Sakatlıklardan dolayı pek fazla katkı Mustafa Pektemek böyle giderse Beşiktaş serüveni yeni imzaladığı sözleşmenin bitiş tarihinden önce sona erebilir.

DEMBA BA'YI ÇOK ARADILAR

DEMBA Ba'nın ne kadar önemli bir futbolcu olduğu dün bir kez daha anlaşıldı. İddia ediyorum, Senegalli yıldız oynasaydı, Beşiktaş en azından 1 puan çıkarabilirdi. Ba olsaydı, Es-Es bu kadar rahat atağa kalkamazdı. Sonuç olarak Beşiktaşlıların ne hakeme ne de başkasına kızmaya hakkı var. Slaven Bilic ve ekibi yaptıkları hatalardan ders çıkarıp Liverpool maçına daha hazır bir takım çıkarmak zorunda.

Hakem Ali Palabıyık gayet başarılı bir maç çıkardı. Tek hatası bana göre Ramon Motta'ya göstermiş olduğu sarı karttı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek