SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Süper Lig maçı karakolda bitti!

Süper Lig maçı karakolda bitti!

Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, Gençlerbirliği maçı hakemi Tolga Özkalfa hakkında suç duyurusunda bulundu.

Spor Toto Süper Lig’de Balıkesirspor ile Gençlerbirliği arasında oynanan karşılaşmanın ardından yaşananlar, maçın önüne geçti.

Maçın ardından hakem odasına kadar giden Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, bir de Tolga Özkalfa’nın eline vurduğu gerekçesiyle, hakem Özkalfa hakkında polis merkezine giderek suç duyurusunda bulundu.

Alınan bilgiye göre, kulüp başkanı Aktürk, Bahçelievler Polis Merkezi’ne giderek maçın hakeminden şikayetçi oldu. Aktürk, maçtan sonra tebrik etmek için elini uzattığı Tolga Özkalfa’nın eline vurduğunu iddia ederek, karakolda ifade verdi. Polis merkezi çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Aktürk’ün, sağlık kontrolü için hastaneye gittiği öğrenildi.

Öte yandan Balıkesirspor Kulübü Basın Sözcüsü Cengiz Güneş, maçın ardından koridorda Aktürk’ün tokalaşmak için elini uzattığını kaydederek, ”Buna karşı hakem Özkalfa’nın olumsuz bir hareketi oldu. Başkanımız da polis merkezine gelerek kendisinden şikayetçi oldu, gereken açıklamaları daha sonra yapacağız. TFF ve Merkez Hakem Kurulu yetkilileri de araya girerek olayı yumuşatmaya çalışıyor” diye konuştu.

Bu arada hakem Özkalfa’nın halen statta olduğu ve çıkışı ile ilgili çok sayıda polisin dışarıda önlem aldığı belirtildi.