SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 3. Lig 3. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Sakaryaspor’un kendi sahasında oynadığı ve 1-1 berabere biten Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçı sonrasında olaylar çıktı. Sakaryaspor taraftarları sahaya inerek rakip takım taraftarlarının üzerine yürürken sahada arbede yaşandı.

Şampiyonluk mücadelesi veren Sakaryaspor’un Erzurum Büyükşehir Belediyespor ile oynadığı maç 1-1 sona erdi. Karşılaşmanın son düdüğü ile birlikte iddialara göre Erzurum Büyükşehir Belediyespor’lu bazı oyuncuların tribünlere yaptığı hareketler olayların fitilini ateşlerken, kale arkasında başlayan olaylar tüm stada yayıldı. Kale arkasındaki Sakaryaspor taraftarları Erzurumsporlu futbolculara tepki gösterirken, Maraton tribününde yaklaşık 400 kişiden oluşan yeşil siyahlı taraftar birden saha içine indi.

Misafir tribünündeki B Maraton tribününden sahaya atlayan çok sayıda taraftar Çevik Kuvvet’in müdahalesiyle tribünlere gönderildi. Misafir tribünündeki Erzurum Büyükşehir Belediyespor taraftarları, olaylar sırasında kaçışmaya başladı. Sakaryasporlu taraftarlar karşı tribüne ulaşamadan polis önledi. Polis olaylara ilk başta müdahale etmezken, ilerleyen dakikalarda çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi geldi. Polis ekipleriyle Sakaryasporlu taraftarlar arasında saha içinde arbede yaşandı.

Polis ekiplerinin güçlükle müdahale ettiği sahadaki olaylar Sakaryaspor tarafları maç boyunca verdiği kararlar yüzünden hakem Mustafa Aydın’a da tepki gösterdiler. Polis olayları kısa bir sürede önledi ve olayları kısa süre içinde olayı kontrol altına alan güvenlik güçleri sahayı boşalttı. Tribüne alınan saldırganlar, daha sonra polis kontrolünde stattan dışarıya çıkarıldı. Olaylarda yaralanan olmadı. Erzurum Büyükşehir Belediyespor taraftarları ve futbolcuları yoğun güvenlik önlemleri altında statta bir süre bekletildi ve daha sonra otobüslerle stattan çıkarıldı.

Yayınlanma Tarihi:18:42,