SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Kardemir Karabükspor’u sahasında 2-1 yenen Mersin İdmanyurdu’nda teknik direktör Rıza Çalımbay, zor bir maçtan hak ettikleri galibiyetle ayrıldıklarını söyledi.

Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, tahmin ettikleri gibi zorlu bir maç olduğunu belirterek, kötü başladıkları karşılaşmada ilerleyen dakikalarda toparlandıklarını anlattı.

Oyuncularının iyi mücadele ettiğini aktaran Çalımbay, “Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Bu galibiyetlerle sezon bitmiyor, inşallah diğer maçlarımızı da alacağız. Bütün amacımız bu seneyi çok iyi bir yerde bitirmek. Vargücümüzle maçlara bakacağız. İstediğimiz yerde bitireceğimize yürekten inanıyorum. Kulübün de bazı şeyleri halletmesi gerekiyor” diye konuştu.

Oyuncuların dünkü antrenmana çıkmamasına da değinen Çalımbay, şunları söyledi:

“Dün istemediğimiz olaylar oldu ona rağmen bugün herkes büyük bir özveriyle mücadele etti. Sezon başında oyuncuların futbolculuklarından önce kişiliklerine bakarak bir takım kurdum ve takımla gurur duyuyorum. Her türlü aksaklıklara rağmen mükemmel mücadele ediyorlar. Hem saha içinde hem de saha dışında birbirlerine sahip çıkıyorlar.”

Çalımbay, kentin takıma sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, yaşanmaması gereken ufak sorunların büyüdüğünü söyledi.