SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbolda Royal Halı Türkiye Kupasında finale yükselen Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes takımlarının başantrenörleri ve sporcuları basın toplantısı düzenledi.

Türkiye Basketbol Ligi (TBL) Direktörü Samer Şenbayrak, toplantıdaki konuşmasında, yaklaşık bir aydır kupa heyecanının yaşanması için çalıştıklarını ve bir haftadır da Gaziantep’te büyük bir misafirperverlikle karşılaştıklarını söyledi.

FENERBAHÇE ÜLKER

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic ise iki zorlu müsabakayı geride bırakıp finale kaldıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Finale çıkmayı hakettiklerini ifade eden Obradovic, “Rakibimizle çok kısa zaman önce karşılaşmıştık. İki tarafta birbirini iyi tanıyor. Seyir açısından güzel bir karşılaşma olacak. Organizasyondaki herkese ve halka burada göstermiş oldukları misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sporculardan Emir Preldzic de final öncesinde oynadıkları iki maçı da son dakikalarda kazandıklarını hatırlatarak Anadolu Efes’in çok zor bir rakip olacağını ancak kupada şampiyonluğa ulaşmak istediklerini kaydetti.

ANADOLU EFES

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic de kendileri açısından yarın yapılacak maçın önemli olduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“Kupada en iyi iki takım karşı karşıya gelecek. Bu yıl Fenerbahçe Ülker ile iki kez karşılaştık ve bu üçüncü maçımız olacak. Çok yüksek seviyede bir karşılaşma olacak. Ümit ediyorum ki galip gelen taraf biz oluruz.”

Finale kalmanın kendileri açısından ilk hedef olduğuna dikkati çeken basketbolcu Doğuş Balbay ise “Turnuvaya hazırlanırken son güne kadar kalacağımızı planlayarak buraya geldik. İlk hedefimize ulaşmış olduk. Şimdi final maçında Fenerbahçe Ülker’e karşı kupa maçına çıkacağız. Galatasaray Liv Hospital ve Darüşşafaka Doğuş gibi iki takımı devirerek buraya geldik. Geçen sene de final oynamıştık. Ancak kupayı kazanamamıştık. Umarım bu yıl hatalardan ders çıkartıp kazanan taraf oluruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmacılar, toplantının ardından kupanın yanında basına poz verdi.