SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın geçen sezon devre arasında Borussia Dortmund'dan transfer ettiği Koray Günter, Sivas'ta kötü anılara sahip… Ancak teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, genç stoperin kafasındaki bu olumsuz imajı silmek için kolları sıvadı ve öğrencisiyle görüşme yaptı.

Geçen sezon ligde sadece Sivas'ta ilk 11'de maça başlayan Koray Günter'in iki hatası pahalıya mal olmuş ve Galatasaray sahadan 2-1 yenik ayrılmıştı. Koray özellikle Utaka'yı tutmakta çok zorlanmış ve o maçtan Mancini ona ilk 11 şansı tanımamıştı. O maçta Sivas'ın gollerini Utaka ile Aatif Chahechouhe atmıştı.

Koray bu sezon, Semih Kaya'nın yokluğunda performansıyla formayı sırtından çıkarmadı. Çok kritik maçlarda, kritik görevler alan ve bunu başarıyla yerine getiren Koray Günter, yine önemli bir göreve soyunacak. Genç stoper, Galatasaray için hayati önem taşıyan maçta, Sivas karşısında bugün Chedjou ile beraber savunmanın merkezinde görev alacak.

YENİ BİR SAYFA

Koray'ın geçen sezon yaşadığı olumsuz izi silmek isteyen teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, futbolcuyla özel bir toplantı yaparak, rahat olmasını istedi. Hamzaoğlu'nun, “Sana güveniyorum. O maçı unut, yeni bir sayfa açtığını unutma” diyerek futbolcusunu motive ettiği bildirildi.

Koray, özellikle Utaka karşısında etkisiz kalmış, Sivassporlu futbolcu bir de gol bulmuştu.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:41,