SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Annesi vefat etmesine rağmen PTT 1. Lig’deki Samsunspor-Kayserispor maçını yöneten hakem İlker Meral, yerine başka bir hakem atanması teklif edilmesine rağmen müsabakaya çıktığını açıkladı.

Meral, Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesinde yaptığı açıklamada, bugün sabah saatlerinde annesi Lütfiye Meral’in yaklaşık bir aydır yoğun bakımda sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybedip vefat ettiğini öğrendiğini belirterek, acılı gününde başsağlığı dileklerini paylaşan tüm sevenlerine ve futbol ailesine teşekkür etti.

Vefat haberini öğrendikten sonra Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu ve atamalardan sorumlu üye Metin Tokat ile görüştüğünü aktaran İlker Meral, şunları kaydetti:

“Yerime bir hakem atanması tarafıma teklif edilmesine rağmen müsabakayı yönetmenin daha doğru bir karar olduğuna inandığım için Samsunspor ile Kayserispor arasında oynanan müsabakaya çıktım. Profesyonellik anlayışım kadar üzerimde büyük emekleri olan annemi onurlandırmak için yönettiğim bu müsabakanın kamuoyunda farklı yerlere çekilmemesi için bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduğumu yüce kamuoyuna arz ederim.”

Yayınlanma Tarihi:21:30,