SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çalhanoğlu’nun babası Terim’e seslendi

‘Silah krizi’ sonrası oğlu Hakan’ın Milli Takım’a çağrılmaması konusunda daha önce Fatih Terim’i eleştiren baba Hüseyin Çalhanoğlu, “Hoca’nın daveti bizim için şereftir” dedi.

Güncellenme: 08:42, 21/02/2015
Çalhanoğlu’nun babası Terim’e seslendi

Bayer Leverkusen'de oynayan Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e seslenip, “Geçmişe sünger çekelim” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl yaşanan ‘silah krizi' sonrası baba Hüseyin Çalhanoğlu, yaptığı açıklamalar ile gündeme oturmuştu. Sonrasında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hakan Çalhanoğlu'nu milli takıma çağırmamıştı. Baba Hüseyin Çalhanoğlu bu konuda önemli bir mesaj verdi.

Leverkusen-Avrupa Galatasaray Dernekleri Federasyonu Asbaşkanı Ayhan Yıldız ile bir araya gelen baba Hüseyin Çalhanoğlu, “Fatih Hoca'nın daveti bizim için şereftir” şeklinde konuştu.

KATKISI BÜYÜK

Baba Hüseyin Çalhanoğlu, Bayer Leverkusen'de forma giyen oğlu ve Ömer Toprak'ın Türk Milli Takımı'na katkıda bulunacağına inandığını belirtip, “Geçmişte yaşananları geride bırakmak lazım. Önemli olan ay yıldızlı forma. Fatih Terim'in, Türkiye'ye ve Türk futboluna çok büyük katkıları oldu. Avrupa'da yetişen genç ve yetenekli futbolcuları Türk Milli Takımı'na kazandırılması yönündeki gayretini takdir ediyorum” ifadelerini kullandı.

HER HİZMETE HAZIRIM

Hakan dışında küçük oğlunun da Karlsruhe'de oynadığını belirten Hüseyin Çalhanoğlu, “Türk Milli Takımı'na destek vermek için hizmete hazırım. Terim çok başarılı bir hoca. Oğlum Hakan gibi Muhammed'in de ay-yıldızlı formada ter dökmesini görmek en büyük hayalim“ şeklinde konuştu.

Leverkusen-Avrupa Galatasaray Dernekleri Federasyonu As Başkanı Ayhan Yıldız, Bayer Leverkusen Genel Menajeri Rudi Völler ile de Almanya'da bir araya geldi. Völler, “Ömer Toprak ve Hakan'ın Türk Milli Takımı'nda oynamasını hem öneriyor hem de destekliyorum. Terim çok başarılı bir hoca, geçmişte yaşananlar geçmişte kalmalı. Önemli olan futbol kazansın” dedi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:37,