SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’a ziyaret

Beşiktaş’a ziyaret

EHF ve Barcelona'dan Beşiktaş Kulübü'ne ziyaret .

Avrupa Hentbol Federasyonu ve Barcelona Hentbol Takımı heyetleri, siyah-beyazlı kulübü ziyaret etti

Beşiktaş Mogaz Erkek Hentbol Takımı’nın, İspanya temsilcisi Barcelona ile İstanbul’da bu akşam oynayacağı Velux EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu 10. ve son maçı öncesinde Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ve konuk ekibin heyetleri, Beşiktaş Kulübü’nü ziyaret etti.

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Akaretler’deki kulüp binasında gerçekleşen ziyarete EHF Başkanı Jean Brihault, EHF Genel Sekreteri Michael Wiederer, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, genel koordinatör Levent Çifter, Beşiktaş Mogaz Hentbol Takımı İdari Menajeri Berk Karahan ve Barcelona Hentbol Takımı heyetinin yer aldığı belirtildi.

Karşılıklı plaket ve hediyelerin verilmesinin ardından yapılan toplantıda Beşiktaş Mogaz’ın Türk ve Avrupa hentboluna yaptığı katkılar, Şampiyonlar Ligi’ne kattığı renk, seyirci potansiyeli ve Şampiyonlar Ligi’ndeki marka değeri hakkında fikir alışverişi yapıldığı kaydedildi.

EHF Başkanı Brihault’un Türkiye’de hentbolun oldukça hızlı geliştiğini söylediği, Bilal Eyüboğlu’nun ise Beşiktaş Mogaz’ın bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde bir galibiyeti olmasına rağmen tecrübe kazandığını ifade ettiği aktarıldı.