SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazık oldu

20 Şubat 2015

BEŞİKTAŞ tam beraberlikle istediğini aldı ve İngiltere'den öyle dönüyor derken, Motta'nın gereksiz müdahaleyle yapmış olduğu penaltıyla önemli bir avantajı kaybetti. Bu güzel performansa yazık oldu. Halbuki siyah-beyazlılar maçın başından o ana kadar çok başarılı işler yaptı. İlk yarıda Beşiktaş, savunmasında hata yapmayarak kontra ile pozisyon bulmayı hedefledi. Özellikle Demba Ba'nın kaçırdığı karşı karşıya bir pozisyon var ki, bu eğer değerlendirilmiş olsaydı skor çok daha farklı noktalara gidecekti. Bu pozisyonun hazırlanışı mükemmel bir organizasyonla gelmişti. Ancak olmadı.

ARTIK Beşiktaş ikinci maç için eksik oyuncularından yoksun bir şekilde nasıl turu geçebileceğini düşünmeli. Hem Ersan hem de Motta ikinci maç için cezalı duruma düştü. Bu da Beşiktaş'ta savunma için çok büyük bir dezavantaj. Maç öncesinde 1-0 kötü bir sonuç mu deseler çoğunluk hayır derdi. Ancak böyle bir oyun ve böyle bir hata sonrası üzülmemek elde değil. Motta'nın bu hatası dışında genel olarak çok başarılı bir mücadele vardı ve bu oyun bu sonucu hak etmedi.

DÜŞÜNEBİLİYOR musunuz; takımınızın çok güvendiği bir oyuncusunuz ama savunmada böylesine kontrolsüz bir müdahalede bulunuyorsunuz. Aslında takımlarımızın en büyük hastalığı ceza alanında bulunan savunma oyuncularının savurgan hareketleri. Burada yapılan hatanın affı yok. Yani burada Türk hakemlerinin de büyük hataları var. 3 büyük takımın oyuncularının yaptıkları hataları görmezden gelerek onlara kötülük yapıyorlar. En güzel örneğini dün akşam gördük. Türkiye Ligi'nde oynadıklarını sanıp bu hatayı yaptılar ve sonuç da böyle oldu.

LIVERPOOL disiplinli oynadı. 1'i hariç beklenenin altında pozisyon buldular. O gol pozisyonunda da Cenk ve Franco'nun ortaklaşa yapmış olduğu hatayla ikramları vardı. Ancak oyuncu boş kaleye topu atamadı.

HER şeye rağmen Beşiktaş evinde oynayacağı karşılaşmada dün geceki gibi bir Liverpool'u eleyebilir. Biraz inanç ve seyirci desteğiyle bunu başarabilirler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek