SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan hakeme rest çekmiş!

Trabzonspor maçı sonrası küfür ettiği için ceza alan Volkan Demirel'in hakem Bülent Yıldırım'ın uyarısına aldırış etmediği öğrenildi.

Güncellenme: 16:50, 20/02/2015
Volkan hakeme rest çekmiş!

Rakip takım kulüp başkanına hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı 4 maçlık men cezası Tahkim Kurulu tarafından onanan Volkan Demirel’in Trabzonspor maçı sonrası koridorda hakem Bülent Yıldırım ile arasında geçen ve raporlara da yansıyan çarpıcı diyaloğun ayrıntıları ortaya çıktı.

“İki tane o… çocuğu aradı ve bundan etkilendiniz” sözlerinden dolayı PFDK tarafından 4 maç men cezasına çarptırılan ve buna karşılık Tahkim Kuruluna “Sinirliydim kendi kendime söylendim” savunması yapan Volkan Demirel’in koridorda hakem Bülent Yıldırım’ın kullandığı bu sözlerden dolayı “Volkan ceza alırsın, lütfen yapma” uyarısına “Alırsam alayım ne olacak” diyerek karşılık verdiği ortaya çıktı.

Normalde ilgili talimat maddesine göre 2 maç ceza alacak olan Volkan Demirel’in hakem Bülent Yıldırım’ın bu uyarısına rağmen hakeret içerikli sözlerini üç dört kez hem de koridorun farklı noktalarda tekrarlaması Fenerbahçe kalecisinin faturasını ağırlaştıran en önemli etken oldu.

Bu arada Volkan Demirel’in sadece maçın temsilcisi Akın Kılavuz’un raporu doğrultusunda ceza aldığı iddiarına karşılık Fenerbahçe kalecisinin koridordaki söylemlerinin hem orta hakem Bülent Yıldırım’ın hem de 4.hakem Deniz Çoban’ın raporunda da yer aldığı ortaya çıktı.

Sporx

Yayınlanma Tarihi:16:36,