SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Motta’nın hediyesi

20 Şubat 2015

Son dakikalara kadar “Beşiktaş İstanbul'da işi bitirir” yorumları yapılan maçın son dakikalarında Motta gereksiz bir penaltı yaptırdı ve avantajı Liverpool'a hediye etti. Motta ve Olcay'ın kanadının zayıf olduğunu keşfeden Liverpool, karşılaşmaya neredeyse sağ kanatta başladı. Henüz 2. dakikada Sturridge defansın arkasına sızdı ve Ersan'ı geçti. Çizgiden yaptığı vuruşta Cenk köşeyi iyi kapattı ve gole izin vermedi.

İlk 10 dakikadan sonra “bu eski Beşiktaş değil” diyen Beşiktaş da topa sahip olmaya başladı. 13'de Veli uzaktan şansını denedi ama vuruşu etkisiz kaldı. 32'de Sosa korneri kullandı. Bu kez kafa vuruşuyla gol arayan Veli, golü yine bulamadı. 35'de Sosa ile başlayan hızlı akında Olcay, Demba Ba'dan aldığı topu ileri doğru hareketlenen Senagelli oyuncunun önüne bir kez daha bıraktı. Geçen sezon Liverpool'u şampiyonluktan eden golün pozisyonunun aynısını yakalayan Demba Ba, bu kez KOP tribünlerini üzemedi. Bu pozisyondan sonra biraz toparlanana Liverpool'da 42'de Alberto Moreno 35 metreden çok sert vurdu ama Cenk iyi yer tuttu ve topu kornere gönderdi.

İlk yarıya Motta'nın üzerinden oynayarak başlayan Liverpool, ikinci devreye de aynı şekilde başladı. 48'de sol kanattan ceza sahasına yapılan ortada Cenk ve Franco anlaşamayınca top kale alanı içindeki Lallana'nın önüne düştü. Beşiktaşlılar'ın yüreğinin ağzına geldiği pozisyonda Lallana zor oldu yaptı ve topu üstten auta gönderdi. 60'dan sonra ise Liverpool tamamiyle Beşiktaş yarı sahasına geçti. Slaven Bilic'in Oğuzhan ve Kerim Frei'ı oyuna alarak topu tutma girişimleri de faydalı olmadı. 83'de Motta kendisini geçen İbe'ı ceza sahasında yakaladı ve düşürdü. Hakem penaltı noktasını gösterirken topun başına oyuna sonradan giren Balotelli geçti ve topu ağlara gönderdi: 1-0 Golden sonra siyah-beyazlıların göstermelik beraberlik çabaladı da sonuç vermeyince Beşiktaş tur şansını ‘Zulümpiyat'a bıraktı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek