SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Royal Halı Türkiye Kupası’na yarı finalde Fenerbahçe Ülker 74-69 yenilerek veda eden Pınar Karşıyaka’da başantrenör Ufuk Sarıca, iki ayrı devre oynadıklarını ve Fenerbahçe’yi kutladığını belirterek şu ifadeleri kullandı;

Fenerbahçe Ülker'i tebrik ediyor, finalde de başarılar diliyorum. İki ayrı devre oynadık. İlk yarıdaki tempomuz ve oyun kontrolümüz mükemmeldi. Fenerbahçe Ülker'in enerjisini tüketmek üzereydik. Özellikle ikinci yarıda iki üçlük yedik ve maç da başa baş geldi. Biz çok top kaybettik ve ribaundlarda da başarılı olamadık. İkinci yarıda 29 sayıda kaldık, rakibimiz de 46 sayı buldu. Bunu telafi edemedik. Buraya kadar 13 maç arka arkaya kazanarak geldik. O nedenle herkesin ellerine sağlık. Final oynamayı çok istiyorduk. Ama tecrübe edinmemiz gereken de şeyler var.

İzmir temsilcisinde forma giyen Erkan Veyseloğlu da maç sonu şöyle konuştu;

“İlk yarıda 12 sayı farkı yakalamamıza rağmen rakibin sertliğini arttırmasıyla maç başa baş geldi. Amacımız kupayı bir kez daha kazanmaktı. Rakibimizi kutluyoruz. İyi basketbol oynadılar. Ligde ve Avrupa'da elimizden geleni yapıp kupanın telafisini yapmaya çalışacağız”