SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anfield Road’da onu izlediler!..

Atletico Madrid ve Chelsea'den sonra West Ham ve Valencia da Gökhan Töre'yi listesine dahil etti. 4 kulübün temsilcileri dünkü karşılaşmada tribündeydi.

Güncellenme: 09:41, 20/02/2015
Anfield Road’da onu izlediler!..

Beşiktaş’ta gösterdiği performansla Avrupa’nın devlerinin dikkatini çekmeyi başaran Gökhan Töre’yi Atletico Madrid ve Chelsea’nin ardından West Ham ve Valencia da takibe aldı.

Singapurlu işadamı Peter Lim tarafından satın alındıktan sonra önemli bir değişim sürecine giren Valencia Gökhan Töre’nin transferi için düğmeye bastı.

Valencia Teknik Direktörü Nuno Espirito Santo’nun kadrosunda görmek istediği Töre için izleme komitesi dün Anfield Road’daydı. Valencia’nın yanı sıra Atletico Madrid, Chelsea ve West Ham’ın izleme ekipleri de Liverpool maçında Gökhan’ı mercek altına aldı.

Yıldız futbolcu için İngiltere’de yaklaşık 13 milyon Euro’luk bir pazarın oluştuğu belirtildi.

DAVASI AĞIR CEZALIK OLDU

Gökhan Töre ve arkadaşlarının bir barda çıkan kavgada tavandan seken kurşunla yaralanmasına ilişkin “silahla kasten yaralama” suçundan asliye ceza mahkemesinde açılan davanın dosyası, eylemin “olası kastla öldürmeye teşebbüs” suçunu içerdiği gerekçesiyle ağır ceza mahkemesine gönderildi. Bu gelişmenin ardından sanık Korhan Bahadır, 20 yıldan 25 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkacak.