SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek Brezilyalı futbolcu Daniel Alves, birçok kulüpten teklif almasına rağmen Katalan temsilcisinden haber bekliyor.

Bu sezonun ardından Barcelona ile sözleşmesi sona erecek 31 yaşındaki defans oyuncusu Alves’in geleceği belirsizliğini koruyor.

Brezilyalı futbolcunun menajeri Dinorah Santa Ana, bir İspanyol radyosuna yaptığı açıklamada, Barcelona’dan sözleşme yenileme teklifi gelmemesi nedeniyle üzgün olduklarını belirterek, “Barcelona’nın bizimle temasa geçmesini bekliyorduk ama bir telefon bile etmediler. Hayal kırıklığı yaşadık” dedi.

Alves’in 7 yıldır Barcelona’da oynadığını ve kariyerini aynı kulüpte sonlandırma arzusunda olduğunu söyleyen Santa Ana, son kararı Katalan kulübü yönetiminin vereceğini belirtti.

İspanya dışından birçok kulüpten transfer teklifi almalarına rağmen somut hiçbir gelişme olmadığını kaydeden Alves’in menajeri, “İngiltere’ye veya başka bir kulübe gideceğini söylemek için henüz çok erken. Çünkü bu konuyu henüz oturup konuşmadık. Onunla ilgilenen kulüplerle görüşüyorum ve bilgiler topluyorum” şeklinde konuştu.

Brezilyalı futbolcunun 5-6 yıl daha futbol hayatına devam etmek istediğini söyleyen Santa Ana, “Dani, kendine çok iyi bakan bir futbolcu ve Barcelona’ya da çok bağlı. Ne onun ne de benim acelem var. Haziran’a kadar da bekleyebiliriz” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:11:58,