SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Sivasspor-Galatasaray maçının oynanacağı 4 Eylül Stadyumu’nun zemini, yarınki karşılaşmaya hazır hale getirildi.

4 Eylül Stadyumu Müdürü Fatih Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sivasspor-Galatasaray maçı öncesinde statta hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Stadın elektrikli alttan ısıtma sisteminin Kasım ayının ilk haftasından itibaren açık olduğunu ifade eden Şimşek, “Yağan kara hiçbir şekilde müdahale etmiyoruz, kendiliğinde eriyor. Sadece maç esnasında yoğun kar olursa maçın gidişatını etkiler, çizgilerin kapanmasına neden olursa o zaman ekibimizle müdahale ediyoruz. Alttan ısıtmanın 15-16 derece gibi ısısı var. Dışarıda eksi 15 gibi bir sıcaklık var ama herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz” diye konuştu.

Sadece akşamları ayaz olması durumunda zeminde yüzeysel buz katmanı oluştuğuna dikkati çeken Şimşek, elektrikli ısıtma sistemi sayesinde bunun çok sorun teşkil etmediğini söyledi.

Şimşek, maç saatinde kar yağışı beklenmediğini dile getirerek, “Maç saatinde eksi 17-20 gibi sıcaklık bekleniyor. Elektrikli ısıtmada 7’nci senemiz. Çok rahatız. Yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sistem sayesinde zeminde yaz kış sorun yaşamadıklarını belirten Şimşek, bilgi almak isteyen bütün kulüplere her konuda yardımcı olabileceklerini sözlerine ekledi.

Tribünde kış, zeminde bahar görüntüsü

Sivas’ta dün akşam etkisini gösteren yoğun kar yağışı sonrası 4 Eylül Stadı’nın tribünlerindeki koltukların üzerinin karla kaplandığı görüldü.

Zemin ise elektrikli alttan ısıtma sistemi sayesinde bahar aylarındaki görüntüyü andırıyor.

Sivasspor-Galatasaray maçı, yarın saat 19.00’da başlayacak.