SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yanal yenilgiyi savunmaya bağladı

Yanal yenilgiyi savunmaya bağladı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Napoli'nin çok üstün bir oyun oynamadığını söyledi.

UEFA Avrupa Ligi 2. Tur ilk maçında sahasında Napoli’ye 4-0 yenilerek tur ümitlerini büyük ölçüde yitiren Trabzonspor’da Teknik Direktör Ersun Yanal, maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Farklı skoru erken gelen gollere bağlayan Yanal “İlk gol çok erken geldi. O golden sonra oyuna müdahele emedik. Skor 0-2, 0-3’a taşındı. Böyle güçlü bir takıma karşı erken oluşan bu skora karşı geri dönmek çok zorlaşıyor. Napoli çok iyi bir hamle takımı. Rakibimiz oyunu tutmayı bildi. Zaman zaman üstün gözüksek de skoru çevirecek seviyeye ulaşamadık” şeklinde konuştu.

Savunmadan şikayetçi olan başarılı çalıştırıcı “Napoli çok üstün bir oyun oynamadı. İkinci golü tesadüfen buldular. Bu gol bizi çok sarstı. Savunmada yumuşaktık. Bu durum bu skoru ortaya çıkardı” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor taraftarı hakkında da konuşan Yanal şunları söyledi:

“Güzel bir taraftar kitlesi vardı. Trabzonspor’un keyfini çıkarma tutumu içindeydiler. Bizi son dakikaya kadar destekledikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Onlar için daha iyi bir skor almak isterdik ancak başaramadık.”