SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vatandaş bekler Albayrak beklemez!

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurahim Albayrak'ın yolda kaldığını öğrenen AKPli Belediye Başkanı olaya anında müdahale etti.

Güncellenme: 23:26, 19/02/2015
Vatandaş bekler Albayrak beklemez!

Tarık ERYİĞİT / HABER DETAY

İstanbul’da iki gündür yağan kar yağışı, vatandaşa çile yaşatırken, AKP’nin ‘Yeni Türkiye’ zihniyetini de gözler önüne serdi.

Kar yağışı nedeniyle vatandaşlar işlerine, okullarına gidemezken, toplu taşıma araçlarında yaşanan izdiham ve yollardaki trafik, yaşamı çileye çevirdi. Bütün bu gelişmeleri adeta izleyen yetkililer, vatandaşın çektiği eziyeti yine görmezden geldi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak’ın, Bahçeşehir’de özel otomobili ile mahsur kalması, AKP’nin ‘Yeni Türkiye’ diye adlandırdığı bakış açısına en güzel örneklerden biri oldu. AKP yandaşlarına her türlü kapının açıldığı bir dönemi yaşayan Türkiye, vatandaşı hiç düşünmeyen bir iktidara sahip olduğunu bir kez daha gördü.

“HEMEN DOZER GÖNDERİYORUM”

Bu zihniyetin son örneği Başakşehir Belediyesi’nde yaşandı. Gitmek istedikleri yere saatlerdir ulaşamayan vatandaşın çilesini görmezden gelen AKP’li Başakşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Abdürrahim Albayrak’ın arabası ile mahsur kalmasına seyirci kalmadı.

Resmi Instagram hesabından “Allah’ım 8 saat mahsur kaldık, hayatımda bu kadar çile çekmedim” şeklinde serzenişte bulunan Albayrak, Başakşehir Belediyesi’nin harekete geçmesini sağladı. Bu paylaşımı gören Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal hemen harekete geçti.

Albayrak’ı telefonla arayan AKP’li Belediye Başkanı “Başkan, geçmiş olsun. Hemen oraya yolu açmak için dozer gönderiyorum” diyerek sorunu çözdü. Vatandaş da işine, evine, okuluna gitmek için saatlerce yollarda beklemeye ve perişan olmaya devam etti.

Yayınlanma Tarihi:23:24,