SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Napoli Teknik Direktörü Rafael Benitez ve takımın Türk asıllı İsviçreli oyuncusu Gökhan İnler, Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi. Türk gazetecilerin genellikle Liverpool’un başındayken kazandığı 8-0’lık Beşiktaş galibiyetiyle ilgili sorularına pek yanıt vermek istemeyen Benitez, “Bu maçı konuşmanın ne yeri ne zamanı. Bir İngiliz takımını düşünmektense kendi takımımı düşünmek daha iyi bence” dedi.

GENÇLERBİRLİĞİ’Nİ SÖYLEYEMEDİ

Bu arada, Valencia’nın başındayken Ersun Yanal’ın çalıştırdığı Gençlerbirliği ile yaptığı maçı da hatırlatan Benitez, Başkent ekibinin adını telaffuz edemeyince toplantıda neşeli anlar yaşandı. Benitez, “Benim çok eskiden çalıştırdığım Valencia, Sayın Ersun Yanal’ın başında olduğu takımla karşılaşmıştı. Bu isim (Gençlerbirliği) o kadar zor ki bu ismi söylemek için 10 dakikadır çalışıyorum ve söyleyemedim. Bir 10 dakika daha çalışacağım ve söyleyeceğim” ifadesini kullandı. Benitez, bir gazetecinin, “Liverpool – Beşiktaş maçında 6-0’dan sonra da takımınıza hücum etmesi yönünde talimatınız olmuştu” şeklindeki sorusuna ise, “6-0’da durmak veya durmamak değil mesele. Her zaman takımımdan daha fazlasını beklerim. Tabelaya bakmam. Daha fazla verim sağlamak isterim” yanıtını verdi.

KUPAYI KAZANACAK GÜCÜMÜZ VAR

Yarın akşamki maçla ilgili görüşlerini de açıklayan Benitez, “Kupayı kazanacak gücümüz var. Trabzonspor’u çok iyi çalıştık. 4-5 maçını izledik. Agresif bir takım. Saha içinde konsantrasyonu bırakmıyorlar. Bir iki tane dünya çapında yıldızları var. Onlar da Napoli’yle oynayacakları için ayrı bir motivasyonları var. Bu motivasyonla oynamaları bence bizim için de bir artı. Bu maçta alacağımız iyi bir sonuç bize güven sağlayacak ama kötü sonucun da telafisi mümkün. Tecrübeli bir hocayım. Kariyerimde şampiyonluklar ve Avrupa kupaları var. Buralara nasıl gidileceğini biliyorum” diye konuştu.

Benitez, takımın yıldızlarından Higuain’in oynayıp oynamayacağını ise maçtan önce belli olacağını sözlerine ekledi.

GÖKHAN İNLER: İKİ MAÇI DA KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Napoli’nin Türk asıllı oyuncusu Gökhan İnler ise, “Yarınki maç bizim için çok önemli. Trabzonspor güçlü birtakım. Evinde çok iyi maçlar sergiliyorlar. Bizim için önemli olan turu geçmek ve bunun için yarın iyi bir performans göstermeliyiz. Trabzon’un seyircileri çok ateşli. Bu sezon birkaç maçlarını izlemiştim. Ama bizim için önemli olan tribünlerde ne kadar seyirci olacağı değil, maça iyi başlamak. Ne kadar çok seyirci olursa olsun önemli olan takımın sergileyeceği performans. Biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Büyük bir takımız. İki maçı da kazanacağımıza inanıyoruz ve tüm konsantrasyonumuz bu yönde. Biz Napoli’yiz ve sonuna kadar gitmeyi, kupayı kazanmayı hedefliyoruz” dedi. Gökhan İnler, Beşiktaş’a transferi konusundaki bir soruya da, “Bu konular hakkında bir şey diyemem” yanıtını verdi. Gökhan İnler, hangi Türk takımını tuttuğu konusunda ise, “Ailem Türkiye’de yaşıyor, burayla bağlantılarım çok güçlü. Ama ailemin ve benim hangi takımı tuttuğumu söylemem doğru olmaz” dedi.

Basın toplantılarının ardından Napoli, Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda ilk 15 dakikası basına açık son antrenmanını gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi:19:42,