SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Özgecan Aslan adına yapılan turnuva başladı!

Özgecan Aslan adına yapılan turnuva başladı!

Özgecan Aslan adına düzenlenen "2015 Türkiye Kış Kadınlar Takım Şampiyonası", Bodrum ilçesinde başladı.

Özgecan Aslan adına düzenlenen “2015 Türkiye Kış Kadınlar Takım Şampiyonası”, Bodrum ilçesinde başladı.

Türkiye Briç Federasyonunca (TBF) Bodrum’da düzenlenen şampiyona, bu yıl Mersin’de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan adına gerçekleştirildi. Bir otelde düzenlenen turnuvaya, Türkiye’nin birçok ilinden çok sayıda sporcu katıldı.

Türkiye Briç Federasyonu Baş Hakemi ve Avrupa Briç Federasyonu Baş Hakem Yardımcısı Rahmi İlikçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Kış Takımlar Şampiyonası’nın yıllardır yapıldığını söyledi.

Şampiyonayı bu sene Özgecan Aslan adına düzenlediklerini belirten İlikçi, “Bu şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 29 takım katılıyor. Bu yıl Özgecan Aslan adına yapıyoruz. Şampiyona Bodrum’da 5 gün sürecek. Şampiyonanın sonunda da Türkiye şampiyonu, ikinci ve üçüncüyü de belirleyip madalyalarını vereceğiz” dedi.

Yarışmaya 170 sporcunun katıldığını belirten İlikçi, şöyle konuştu:

“Dünya Olimpiyat Komitesi dört senede bir olimpiyatlardan iki ay sonra dünya akıl oyunları adı altında bir yarışma düzenliyor. Bu yarışmaya satranç, briç gibi beş akıl oyunu katılıyor. Briç de dünyada Briç Federasyonunca kabul edilmiş bir spor.”

İlikçi, Türkiye’de briçe ilginin artığına işaret ederek, “7 bin civarında lisanslı sporcumuz var. Bu sayı birçok ülkeden fazla olmakla beraber, hala çok büyük sayılarda değil” diye konuştu. Şampiyona 22 Şubat’ta düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.