SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kupa kuralarını ayarladılar mı?

Kupa kuralarını ayarladılar mı?

Kupanın yayın haklarını elinde bulunduran yayın grubunun gazetesi Sabah, çok düşük bir ihtimali 'tesadüfen' tutturarak çeyrek final eşleşmelerini bir gün önceden sıraladı.

AMKSPOR

Ziraat Türkliye Kupası’nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Ancak kura çekimi, korkunç bir şüpheyi de beraberinde getirdi. Kupanın yayıncısı ATV’nin grubundan olan Sabah gazetesi, eşleşmeleri bir gün öncesinden sayfasında sıraladı. Takımları bu şekilde eşleştirebilmek için matematiksel olarak çok düşük ihtimallerden birini tutturmak gerekiyor. Ancak Sabah’ın verdiği listede her takımın, dünkü kurada eşleştiği rakibi karşısında yazıyor.

FİNALE KADAR DERBİ YOK!

Bu durum da akıllara, “Acaba kupada kuralar önceden mi ayarlanıyor?” sorusunu getiriyor. Yayıncı kuruluşun, fazla rağbet görmeyen kupada rating alabilmesi için Fenerbahçe-Galatasaray finali istediği biliniyor. Niketim bu turda seribaşı olarak eşleşmeleri engellenen iki dev, her nedense seribaşı uygulamasının olmadığı yarı finalde de karşılaşamıyor!

Dün çekilen kuraya göre çeyrekde finalde Mersin İdmanyurdu’na rakip olan Fenerbahçe, turu geçerse yarı finalde Bursaspor-Gençlerbirliği galibi ile karşılaşacak. Galatasaray da Manisaspor’u elemesi halinde yarı finalde Sivasspor-Kayserispor eşleşmesinin galibi ile oynayacak.

B-FCR9xCYAAdixK