SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Hedefimiz son 16’ya kalmak”

“Hedefimiz son 16’ya kalmak”

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Avrupa Ligi'ndeki hedefleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA Avrupa Ligi 2’nci turunda yarın oynayacakları İtalya’nın Napoli takımını eleyerek son 16 ekip arasına kalmak istediklerini söyledi.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, bordo mavili kulübün dergisinde yayınlanan yazısında, Trabzonspor’u söz verdikleri hedeflere ulaştırma adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek şunları söyledi:

“Ara transfer döneminde uzun süredir takip ettiğimiz ve hocamızın istediği isimleri de kadromuza kattık. Erkan Zengin, Aytaç Kara, Hakan Arıkan ve Uğur Demirok’un takımımıza önemli katkıları olacağına inanıyorum. Hedeflerimiz doğrultusunda kadromuza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bunun karşılığını alma adına verdiğimiz mücadelede artık hakem hataları ile karşılaşmak istemiyoruz. Bu düşüncemizi federasyon yetkililerine net ifadelerle ilettik.”

Takım olarak 2 kulvarda yarışı sürdürdüklerini hatırlatan Başkan Hacıosmanoğlu, şöyles devam etti:

“Ligde yarışa ortak olmak için daha çok mücadele etmemiz gerektiğini biliyoruz. Avrupa Ligi’nde ise İtalya’nın köklü kulüplerinden biri olan Napoli’ye karşı oynayacağımız müsabakaları geçip, son 16 takım arasına kalmak istiyoruz. Geçen sezon ilk kez oynadığımız 2’nci tur müsabakasını bu yıl bir sonraki aşamaya taşımak en büyük arzumuz.”

TARAFTARA ÇAĞRI

Napoli maçının biletlerini günler öncesinden bitiren taraftarlara diğer maçlar için de çağrıda bulunan Başkan Hacıosmanoğlu, “Taraftarlardan beklentimiz oluşturduğumuz bu kadroya destek vermeleridir. Stadyuma gelmemek için herkesin kendine göre haklı nedenleri olabilir. Ancak hiç bir gerekçe bizi Trabzonspor sevgisinden ve bağlılığından ayrı düşürmemelidir. Oyuncularımıza verdikleri mücadelede yalnız olmadıklarını hissettirmeliyiz” dedi.