SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Futbol erkek oyunudur”

“Futbol erkek oyunudur”

Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello, ilginç açıklamalar yaptı.

Ünlü teknik adam Fabio Capello’dan çok tartışılacak sözler.

Rusya Milli takımını çalıştıran Fabio Capello İspanya’da yayınlanan bir spor programına bağlanarak Atletico de Madrid’in sert futbol oynadığı eleştirilerine karşı çıkarak ” Futbol homoseksüellerin oynadığı bir oyun değil erkek oyunudur” dedi.

İtalyan teknik adam Atletico Madrid’in, Real Madrid ve Barcelona gibi extre değerlere sahip bir takım olmadığınında altını çizerek ” Bu futbolcular galip gelebilmek takım olabilmek için büyük çaba sarf ediyorlar, futbol bir fizik oyunudur ve hep böyle olmuştur” sözleri etti.

Real Madrid’in kadrosunun Barcelona’dan daha üstün olduğunuda savunan Capello ancak buna rağmen bu iki takım arasındaki en büyük farklılığın Katalan ekibinin Real Madrid’den daha fazla takım oyunu oynamasına bağladı.

Bir dönem Real Madrid’i de çalıştıran Rusya Milli Takım hocası Fabio Capello, Real’in dünyanın en iyi forvet oyuncularını transfer ederek takım olmaya çalıştığını, buna kişilik ve kalite eklemediğiniz zaman transferin fiyaskoyla sonuçlanabileceğine işaret etti.

Fabio Capello son olarak vatandaşı Arrigo Sacch’in büyük tartışma yaratan “İtalyan futbolunun altyapısında çok sayıda siyahi futbolcu var” sözlerine de destek vererek “Sacci’nin söylediğinin İtalyan halkının İtalyan kimliğini taşıyan futbolculara ihtiyacı olduğudur” açıklaması yaptı.