SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool’un kendi evinde oynayacağı Beşiktaş maçı öncesi menajer Brendan Rodgers bir basın toplantısı düzenledi.

Bu yılki yeni düzenlemeden dolayı UEFA Avrupa Ligi’ni kazanmak için her şeyi yapacaklarını belirten Rodgers “Prestijli ve önemli bir kupa ve Beşiktaş ile zor bir maç oynayacağız. Diğer kupa organizasyonlarına yaklaştığımız ciddiyetle oynuyoruz. Beşiktaş daha önce Tottenham ve Arsenal’le oynayan köklü bir kulüp. İlk maçta galip gelerek ikinci maça avantajlı çıkmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Steven Gerrard’ın Beşiktaş maçında oynama şansının olmadığını söyleyen Rodgers, daha sonra Beşiktaş’ı değerlendirmeye devam etti ve “Beşiktaş, başarıya aç ve genç bir takım. Kazanmayı alışkanlık haline getirdiler. Avrupa’da oynamaya karar vermişseniz, korkmamanız gerekiyor” diye konuştu.

“DEMBA BA’YA ÖZEL ÖNLEM ALMAYACAĞIZ”

Geçen yıl Chelsea forması ile Liverpool’a attığı gol kendilerini Premier Lig Şampiyonluğundan eden Demba Ba hakkında ise Rodgers, “Demba Ba çok başarılı bir futbolcu. Son vuruşları çok iyi. Kendisine gerektiği kadar saygı göstereceğiz. Liverpool olarak kendi oyunumuzu oynayacağız. Demba Ba’ya özel önlem almayacağız” ifadelerini kullandı.

Markovic’e UEFA tarafından verilen 4 maç caza ile ilgili olarak ise Kuzey İrlandalı teknik adam ,”Cezayı fazla bulduk ama kabul ediyoruz.” dedi.

Liverpool takımının en önemli gol silahı olan Daniel Sturridge ile ilgili de açıklama yapan Rodgers, “Daniel uzun süre sakatlık yaşadı. Bu süre içinde iyileşirken oyununu analiz ediyordu. Lider karakterli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Kornerlerde duran toplarda sorumluluk alıp arkadaşlarıyla iletişimi üst düzeydeydi. Kendisi müthiş bir yetenek ve kendisinden beklentimiz yüksek” değerlendirmesi yaptı.

STURRİDGE “HERKES İÇİN İZLEMESİ EĞLENCELİ BİR KARŞILAŞMA OLACAK”

Liverpool’un en önemli yıldızlarından olan ve yârin ki maçtaki gol silahı olan Daniel Sturridge ise “Mario Balotelli ile oynamak çok kolay ve onunla oynamak eğlenceli” derken, “Başarılı bir ikili olacağımızı hissediyorum. Ancak takımdaki herkesle oynayabilirim” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın maçlarını izlediklerini söyleyen Sturridge, “Beşiktaş’ın iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Kazanmak kolay olmayacak. Herkes için izlemesi eğlenceli bir karşılaşma olacak” şeklinde konuştu.

Sturridge, Demba Ba hakkında ise , “İngiltere’de güzel goller attı ve iyi bir istatistiği var, ancak ona özel önlem almayacağız. Sahaya çıkıp, Liverpool gibi oynayacağız” ifadelerini kullandı.