SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Chelsea taraftarından ırkçı saldırı!

Chelsea taraftarından ırkçı saldırı!

Chelsea'nin deplasmanda Paris Saint-Germain ile oynadığı Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçından sonra İngiliz taraftarlar, metroda çirkin bir olaya imza attı!

Chelsea taraftarları, Paris metrosunda Afrika kökenli bir yolcuyu vagona almadı ve sonra ırkçı tezahüratlar yaptı. Chelsea ile Paris Saint Germain arasında oynanan ve iki ekibin Parc des Princes Stadı’ndan 1-1’lik beraberlikle ayrıldığı Şampiyonlar Ligi son 16 maçı sonrası Paris’teki metroda çirkin olaylar yaşandı. Paris metrosunun Richelieu-Drouot istasyonunda Chelseali taraftarların olduğu metroya binmek isteyen Afrika kökenli bir yolcuyu vagona almayan İngiliz taraftarlar, yolcunun ricasına rağmen genci vagondan itti ve dışarı attı. Ardından Chelseali taraftarlar “Biz ırkçıyız, evet biz ırkçıyız. Bizim sevdiğimiz yol bu” tezahüratları tutturdu.

CHELSEA’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Chelsea Kulübü yaşanan olayların ardından yaptığı açıklamada, “Böyle iğrenç bir davranışın futbolda ve toplumda yeri yok. Konuyla ilgili her türlü araştırmaya destek vereceğiz. Kulüp üyeliği kartı bulunan kişiler arasından bunu yapanların bulunması konusunda çalışmalar yapacağız” ifadelerine yer verildi.

Paris’te İngiliz ırkçılığı! paylaşan: Sozcu