SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu teknik direktörü Rıza Çalımbay, ligi en iyi yerde tamamlamak için her maçı kazanma isteklerini korumak zorunda olduklarını söyledi.

Çaykur Rizespor maçının her 2 takım için de önemli bir maç olduğunu, her 2 takımın da puana ihtiyacı bulyunduğunu belirten Rıza Çalımbay, şöyle devam etti:

“Takımım gerçekten eksik olmasına rağmen maçın başından sonuna kadar mükemmel mücadele etti. Bir takım deplasmanda nasıl oynaması gerekiyorsa o şekilde oynadık ve deplasmandan 3 puanla döndük. Bu galibiyet çok iyi ama her zaman söylediğimiz gibi lig henüz bitmedi. Önemli olan istikrarı koruyup ligi iyi bir yerde bitirmek. Bu hafta oynayacağımız Kardemir Karabükspor maçı bizim en çok oynadığımız takımlardan bir tanesi. Bu maç kupa maçına benzemez, çok zor bir maç oynayacağız. Her 2 takım da ideal kadrosuyla çıkıp puan için oynayacak. Biz bu maçta son oynadığımız 2 maçın performansının üstüne çıkmamız gerekiyor ki galip gelelim. Biz takım olarak hazırız ve bu maçtan yüzde 100 galip çıkmamız gerekiyor. Tabi ki buradaki en önemli destek taraftarımız bunu her zaman söylüyoruz.”

Takımında şu anda Marko’nun Welliton’un ve Pedriel’in performanslarının üstüne çıktıklarını vurgulayan Rıza Çalımbay, “Umuyoruz ki bu performanslar böyle devam eder. Biz teknik heyet olarak zor şartlarda aldığımız bu görevi en iyi şekilde bitirmek istiyoruz , bizim bütün gayemiz bu yönde” diye konuştu.

Rıza Çalımbay, Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Fenerbahçe eşleşmesiyle ilgili de şunları söyledi:

“Kupada biliyorsunuz 4 takım seri başı ve biz Fenerbahçe ile eşleştik. Buradaki tek düşüncemiz sakat vermeden yolumuza devam etmek. Fenerbahçe’ye karşı elimizden geleni yapıp son 4 takım arasına kalmak istiyoruz. Fenerbahçe maçından önce bizim için önemli olan Kardemir Karabükspor maçı.”

Rıza Çalımbay, Mersin Arena Stadyumu hakkındaki soruya, “Önceki Mersin Stadyumu hakkındaki hatamızı tekrarlamak istemiyoruz. Biz orada 3-4 antrenman ve hazırlık maçı yapmadan o sahada maç oynamak istemiyoruz. Stat tekrar kötü zemine büründüğü zaman bu sefer ortada kalma riskimiz var. Onun için Mersin Arena ile ilgili biraz daha temkinli davranmak istiyoruz” cevabını verdi.

Özgecan Aslan cinayetine de değinen Rıza Çalımbay, “Canımız, kızımız için çok üzüldük. Kadına şiddet uygulayan bana göre adi bir insandır. Bu konuya çok büyük hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Tepkimizi tam olarak koymamız gerekiyor. Sokakta kadına şiddet uygulayan birisini gördüğümüzde kaçmak yerine cesaret edip ona engel olmamız gerekiyor” dedi.

Çalımbay, teknik heyetimiz ve futbolcularla birlikte perşembe günü antrenman sonrasında Özgecan Aslan’ın evine taziye ziyaretine gideceklerini sözlerine ekledi.