SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sabrın sonu Emenike

Sabrın sonu Emenike

F.Bahçe teknik heyeti eleştirilere rağmen arkasında durdukları Nijeryalı'daki yükselişin haklı gururunu yaşıyor.

6 yıllık profesyonel futbol kariyerinin en kısır sezonunu geçiren Emmanuel Emenike'nin son haftalarda yaptığı patlama istatistiklere de yansıdı. Sezonun ilk yarısında sadece 2 kez fileleri havalandırabilen Nijeryalı forvet, 3'ü lig, 2'si Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere oynanan son 5 resmi karşılaşmada 2 gol atıp, 2 de asist yaptı.

Trabzonspor karşısında kaçırdıklarıyla saç-baş yoldurtsa da G.Antep maçında kaydettiği golle üzerindeki stresi attığını belirten yetenekli oyuncu, kendisine her defasında “Şimdi kaçırabilirsin ancak elbet gol atacağın günler de olacaktır. Bunlar gelip geçici” sözleriyle arkasında duran teknik direktör İsmail Kartal'ı da haklı çıkardı.

Hocasına kalan haftalarda skora daha çok katkı yapacağının sözünü veren Emenike, şu ifadeleri kullandı: “Gol atamadığım zaman her oyuncu gibi üzülüyorum. Bu süreçte takım arkadaşlarım ve hocam bana destek çıktı. Zor günleri atlattım ancak hâlâ kendi performansımın gerisindeyim.

Şu ana kadar daha çok gol atmayı isterdim ancak olmadı. En azından bundan sonrası için daha çok gol atacağımın sözünü verebilirim. Üzerimdeki steresi atlattım.”

Şampiy10