SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Tur maçında Paris Saint Germain ile karşılaşacak olan Chelsea’nin Menajeri Jose Mourinho, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bir dönem adı Fransız ekibi ile anılan Mourinho, Real Madrid’i çalıştırdığı dönemde kendisine teklif yapıldığını doğruladı. Paris Saint Germain’in projesini çok iyi bildiğini söyleyen Portekizli çalıştırıcı “Önce Fransa, sonra Avrupa’da söz sahibi olacak bir takım projesi ile yola çıktılar. Bu projenin başında da ilk teklifi bana yaptılar” dedi.

Paris Saint Germain’in o dönemki Sportif Direktörü Leonardo ve yönetimle Katar’da görüştüğünü belirten Mourinho “Real Madrid’i çalıştırdığım için teklifi kabul edemedim. Dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen Barcelona’ya karşı mücadele etmek benim için büyük bir meydan okumaydı… Ayrıca en büyük kariyer hedeflerimden biri Avrupa’nın en büyük üç ligi İngiltere, İtalya ve İspanya’da şampiyonluğa ulaşmaktı. Bu nedenle teklifin geldiği dönem benim için doğru zaman değildi” şeklinde konuştu.

Mourinho, Paris Saint Germain’in projesini adım adım uygulamaya koyduğundan da bahsederek “Fransa Ligi’nde yeniden söz sahibi olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Şampiyonlar Ligi’nde de iki sezondur çeyrek finalde kıl payı eleniyorlar. Bu nedenle Avrupa’da da yavaş yavaş söz sahibi olmaya başladıklarını söyleyebiliriz” değerlendirmesinde bulundu.