SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“İtalya’da çok zenci var”

“İtalya’da çok zenci var”

İtalya Milli Takımı ve Milan'ın eski teknik direktörü Arrigo Sacchi, İtalya futbolundaki siyahi futbolcu sayısındaki artışa dikkat çekerek ilginç ifadeler kullandı.

amkspor.com / DIŞ HABER

İtalya Milli Takımı ve Milan’ın eski teknik direktörü Arrigo Sacchi, İtalya futbolundaki siyahi futbolcu sayısındaki artışa dikkat çekerek ilginç ifadeler kullandı.

İtalya futbolunun efsane isimlerinden olan 68 yaşındaki Sacchi, “İtalya’da artık itibar ya da asalet gibi bir şey kalmadı. 20 yaş altı takımlarda bile farklı ülkelerden çok sayıda oyuncu var ve çok fazla siyahi oyuncu var” şeklinde konuştu.

Sözlerinin yanlış anlaşılmaması gerektiğini belirten Sacchi, “Irkçlı değilim, antrenörlük tarihime baktığınızda bunu görebilirsiniz. Sadece İtalya’da altyapı takımlarında çok fazla siyahi oyuncu olduğunu söylüyorum” yorumunda bulundu.

Sacchi sözlerini “Sadece milli gurur ve kimliğimizi kaybetmek üzere olduğumuzu belirtmek istiyorum” diyerek sonlandırdı.

Tecrübeli isim daha önce Parma, Milan, Atletico Madrid gibi takımları çalıştırmış, bir dönem Real Madrid’de futbol direktörlüğü yapmıştı.