SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hüseyin Eroğlu “dalya” diyecek

Hüseyin Eroğlu “dalya” diyecek

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Giresunspor maçıyla takımının başında 100. resmi maçına çıkacak.

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu’da son 2 sezonu şampiyonlukla tamamlayan teknik direktör Hüseyin Eroğlu, bu haftaki Giresunspor maçıyla 100. resmi maçına çıkacak.

PTT 1. Lig’deki ekipler içinde en istikrarlı teknik kadroya sahip Altınordu’da teknik direktör Hüseyin Eroğlu ve ekibi, kırmızı-lacivertli ekibin 3. Lig’de şampiyonluğa ulaştığı 2012-2013 sezonundan itibaren takımın başında 88 lig ve 11 kupa maçına çıktı.

Eroğlu, bu haftaki Giresunspor karşılaşmasında 100. kez takımın başında sahada olacak.

Geriye kalan 99 maçta 58 galibiyet alan Eroğlu’nun ekibi, diğer maçlarda sahadan 21 beraberlik ve 20 yenilgiyle ayrıldı.

Altınordu ile güven odaklı ve gönülden anlaşması olduğunu vurgulayan Eroğlu, zor bir işi başarmak için ekip olarak yola çıktıklarını kaydetti.

Teknik ve idari ekipteki Sedat Gündoğdu, Ufuk Kahraman, Hüseyin Yenikaya, Sezgin Takmaz ile diğer isimlerin de 100. maçlarına çıkacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Kısa vadeli planlar yapan ülkemiz futbolumuz şartlarında zor bir iş başarıyoruz. Kulüp başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile 8 yıldır birlikteyiz. İnşallah, uzun yıllar da beraber olmanın gururunu yaşayacağız. Kimileri üst üste iki sezon ne kadar kolay şampiyon olduğumuzu düşünüyor. Bu başarıyı kolaylıkla değil, Altınordu çatısı altındaki her bireyin ekip halinde, sistemli ve çok çalışmasıyla elde ettik. Bizim için ekip olmak her şeyden daha önemli. Burada önemli olan tek şey, Altınordu armasını her gün daha yukarıya taşıyabilmektir. Kişilerin değil, her zaman sistemin ilk sırada olduğu bir yapıya sahibiz.”