SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkes eleştiriyor ancak…

Geçen sezon 34 haftada 74 gol kaydeden Fenerbahçe'de bunların 46'sını, yani yüzde 63.8'ini Sow, Emenike, Kuyt ve Webo attı. Kanarya'nın bu sezon ilk 20 haftadaki 35 golünün 23'ünde imzası bulunan bu isimler, yüzde 65.7'lik bir oran yakaladı.

Güncellenme: 10:30, 17/02/2015
Herkes eleştiriyor ancak…

Kanarya, Gaziantep’i 5-0 yenerken Sow 2, Kuyt ve Emenike de 1’er kez ağları sarstı. Diğer gol Emre’den geldi. Bu sezon ilk kez 3 forvet aynı maçta gol sevinci yaşadı. Fenerbahçe, geçen sezon şampiyon olurken bunda en büyük pay hücum hattına aitti. Sarı lacivertli ekibin fantastik dörtlüsü Sow (15), Emenike (12), Kuyt (10) ve Webo (9), attıkları gollerle Kanarya’yı şampiyonluğa uçurmuştu.

Fenerbahçe’nin geçen sezon attığı 74 golün 46’sına imza atan bu oyuncular, toplam skorun yüzde 63.i8’ini kaydetmişti. Bu sezon ise Fenerbahçe’nin gol sayıları düştü. İsmail Kartal’ın göreve gelmesinin ardından fenerbahçe’nin fazla gol atmaktan çok, az pozisyon verip topa hükmetmeyi ön plana alan anlayışı da bunda etkiliydi.

GOL SAYISI DÜŞTÜ AMA…

Sow, Emenike, Kuyt ve Webo’dan oluşan hücum elemanları çok eleştirildi ancak rakamların ortaya koyduğu gerçekler farklı. Sarı lacivertliler, ilk 20 haftada 35 gol buldu. Sow 8, Kuyt 7, Emenike ve Webo 4’er kez ağları sarstı. toplam 23 kez fileleri havalandıran dört forvet, takımın attığı 35 golün yüzde 65.7’sine imzasını koydu. Kanarya’nın forvetleri rakam olarak olmasa da yüzde anlamında geçen sezonki performanslarından daha iyi bir çizgi yakaladı.

İKİNİC YARI COŞTULAR

Teknik ekibin golcülere yaptırdığı özel çalışmalar da meyvesini vermeye başladı. Fenerli forvetler, ilk yarıda toplam 11 gol atarken, ikinci yarıda oynanan 4 maçta 7 kez fileleri havalandırdı. İlk yarıda 16 maçta 4 gol atan Kuyt, ikinci devrede 4 karşılaşmada 3 kez gol sevinci yaşadı. Ligin ilk devresinde 6 golü bulunan Sow, son 3 maçta 2 kez ağları sarstı. Sezonun en çok eleştirilen ismi Emenike, ilk yarıdaki 13 maçta attığı gol rakamına (2), ikinci devrenin ilk 4 randevusunda ulaştı.

Yayınlanma Tarihi:10:27,