SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bilic’in zafer planı hazır

Bilic’in zafer planı hazır

Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic, futbolcularından maç maç düşünerek ilerlemelerini istedi.

Beşiktaş teknik direktör Slaven Bilic, zorlu bir periyottan geçtiklerini belirterek, futbolcularını dikkatli olmaları ve maç maç düşünerek ilerlemeleri konusunda uyardı.

Başarılı çalıştırıcı, Pazar günü Bursaspor karşısında alınan galibiyetin kendileri için çok önemli olduğunu ancak iki kulvarda mücadele ettiklerini ve her şeyi etap etap düşünmeleri gerektiğini söyledi. Futbolcularına Bursaspor maçının analizini yapan Bilic, Liverpool ile perşembe günü oynayacakları Avrupa Ligi maçında neleri yapıp neleri yapmamaları gerektiğini tek tek anlattı.

Liverpool’un kura çekildiği günkü durumdan çok farklı ve iyi olduğunu belirten Hırvat teknik adam, Avrupa’da bu sezon eşleştikleri diğer İngiliz takımı Tottenham karşısında iyi bir oyun sergilediklerini ancak bu kez durumun daha zorlu olduğunu söyledi.

Bilic bir yandan futbolcularını mata motive etmeye çalışırken diğer yandan taktik provalarda Liverpool karşısında istediğini alacak oyun stratejisini şekillendiriyor. Siyah-beyazlılarda sakatlığı bulunan kaleci Tolga Zengin’in Liverpool maçında forma giymek için büyük uğraş verdiği ve Bilic’e sahada görev almak için elinden geleni yaptığını söylediği öğrenildi. Yine sakatlığı bulunan ve iğne tedavisiyle Bursaspor maçına çıkan Ramon Motta’nın da Liverpool karşısında da forma giymeyi istediği belirtildi.

Liverpool maçının İstanbul’daki hazırlıklarını kar yağışı altında yaptığı antrenmanla tamamlayan Beşiktaş, çarşamba sabahı saat 10’da özel uçakla İngiltere’ye gidecek.

Siyah-beyazlı takımın Perşembe günü saat 22.05’te liverpool ile Anfield’da oynayacağı Avrupa ligi maçını Polonya Futbol Federasyonu’ndan Szymon Marciniak yönetecek.

Ligtv