SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Arda Turan’ın yanına gidiyor…

Arda Turan’ın yanına gidiyor…

Beşiktaş'ın yükselen yıldızı Gökhan Töre için La Liga'nın son şampiyonu Atletico Madrid'in transfer girişimi yapacağı iddia edildi.

ERSOY ÖZDEM / AMK SPOR

Beşiktaş’ın yıldızı Gökhan Töre, Arda Turan’ın takımı Atletico’nun radarına girdi. Sezon başından beri Gökhan’ı izleyen İspanyıollar, Liverpool maçında da takipte olacak.

Beşiktaş’ın sezon başında bonservisini 4.5 milyon euro’ya aldığı Gökhan Töre bu sezonki performansıyla takımın en önemli isimlerinden biri haline geldi.

Bursaspor maçındaki iyi futbolunu attığı güzel golle süsleyen gurbetçi yıldız, Avrupa’da da ses getirmeye başladı. Sezın başından beri atletico Madrid’in takibinde olan genç futbolcuyu Bursaspor karşısında da takip eden Atletico’lu yetkililer olumlu rapor tuttu.

İspanyol devinin CEO’su ve üst düzey yetkilileri Gökhan Töre’yi Liverpool maçlarında da mercek altına alıp karara varacak. Alınan bilgilere göre, Arda Turan’ın takımda yarattığı etkiyi yeni Türk oyuncularla katlamak isteyen Atletico Madrid, Beşiktaş’a 10 milyon euro önermeyi planlıyor.

Siyah beyazlı kulüp ise olası bir transferden en az 20 milyon euro bekliyor. Töre’nin menajerliğini yapan Ahmet Bulut’un Atletico ile de çalışması bu transferin gerçekleşme ihtimalini arttırıyor.

Bulut’un iki kulüp arasındaki görüşmeleri yönetmesi bekleniyor. Atletico’nun Olimpiyat’taki kapışmada Bursaspor’un orta saha oyuncusu Ozan Tufan’ı da izlediği sızan haberler arasında.