SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolga Zengin Liverpool maçında yok

Bursaspor ile oynanan karşılaşmanın 12. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Tolga Zengin'den kötü haber geldi. Tolga'nın 2-4 hafta sahalardan uzak kalacağı bu nedenle de Liverpool ile 19 Şubat Perşembe günü oynanacak maçı kaçıracağı öğrenildi.

Güncellenme: 12:10, 16/02/2015
Tolga Zengin Liverpool maçında yok

Spor Toto Süper Lig 20. haftasında Bursaspor’u ağırlayan Beşiktaş’ta maçın ilk bölümünde bir sakatlık şoku yaşandı. 12. dakikada Bakambu’nun golüyle Bursaspor karşısında 1-0 geriye düşen Beşiktaş’ta kaleci Tolga Zengin, dizinden yaşadığı sakatlıkla oyunu terk etmek zorunda kaldı.

Bakambu’nun gol vuruşunda müdahale etmek isterken gol sonrasında yerde kalan ve sağlık ekiplerini çağıran tecrübeli kalecinin saha içinde yapılan tedavisi sonrası ciddi bir durum olabileceği düşünüldü ve değişiklik işaret edildi. Bu karar sonrasında Cenk Gönen, Tolga Zengin’in yerine 14. dakikada oyuna dahil oldu.

“LIVERPOOL MAÇINDA OYNAMAYACAK”

Öte yandan yayıncı kuruluş Lig TV’de yayınlanan Maraton programında Şansal Büyüka, Tolga’nın Liverpool maçında oynamayacağını söyledi.

Büyüka ayrıca Tolga Zengin'in yaklaşık 4 hafta sahalardan uzak kalacağını açıkladı.

ERTUĞRUL KARANLIK’TAN AÇIKLAMA

Beşiktaş A Takım Doktoru Ertuğrul Karanlık, Bursaspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan Tolga Zengin'in sağlık durumu hakkında BJK TV'ye açıklamalarda bulundu.

Karanlık'ın açıkmaları şöyle:

“Kalecimiz dünkü maçın ilk dakikalarında bir sakatlık yaşadı. Ambulansla hastaneye götürdük. MR çektirdik. Durumunu tesiste değerlendirdik. Dizindeki iç bağında bir problem olduğunu tespit ettik. Tolga'nın kramponu maçta çime takılıyor ve oyuncumuzun dizi dönüyor. Oyuna devam etmesi mümkün değildi. Soyunma odasında durumuna baktım ve çapraz bağlarında sıkıntı beklemediğimi söyledim. Tolga'da iç bağ zedelenmesi var. Orta dereceli bir sakatlık bu. En kısa zamanda takıma geri vermek istiyoruz.”

‘Ramon Motta'da pubis şüphesi vardı'

“Motta'da pubis şüphesi vardı. Sol pubiste yüzde 90 iltihap vardı. Bu durum koşmasına ve şut çekmesine engel çıkarıyordu. İğnelerle tedavi yaptık. Dün de maçtan önce bir çalışma yaptık. Ağrılarının olmadığını öğrendik ve iltihabının çözüldüğünü görünce oynamasına karar verdik.”

Yayınlanma Tarihi:08:52,