SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oldu mu Kamil?

OYUNUN geneline baktığımızda dişe diş bir mücadele vardı. Maçın ilk yarısı her iki takım açısından bol pozisyonlu geçerken, ikinci yarının son 15 dakikasında takımlar kazanmak adına hücuma yönelince goller geldi. Siyah-beyazlı ekipte Gökhan Töre ve Demba Ba maçın kilit isimleri oldular. Gökhan'ın hem asistçi hem de gol vuruşlarındaki yeteneği alınan 3 puanda çok önemli bir etkendi. Öylesine kıvrak ve skoru değiştirebilen bir yönü var ki, takımı adına önemli işlere imza atıyor. Gol vuruşundaki ustalığı saygı duyulacak cinstendi.

İKİNCİ yarının başından itibaren rakip kaleye gitmekte zorlanan siyah-beyazlılar, hücum anlamında sıkıntı yaşadılar. Bursaspor, Volkan Şen'in eksikliğini fazlasıyla hissetti. Volkan'ın topu alıp hızlı hücuma kalkması, rakip savunma arkasına yaptığı koşuların eksikliği bariz belliydi. Bursaspor, önceki maçlarına göre üretkenliği daha az ve tipik bir beraberlik maçına çıkmış bir takım havası uyandırdı.

KARŞILAŞMADA sahada oynayan her iki takımın futbolcu performanslarından daha çok öne çıkan hakem kararları vardı. Hakem Kamil Abitoğlu, öylesine yanlış kararlara imza attı ki, skora doğrudan etki etti. Fernandao'nun rakibi Franco'ya yaptığı hareketin bedeli kesinlikle kırmızı karttı. Fernandao'yu bırakın sahadan atmayı, Olimpiyat Stadı'ndan bile çıkarıp ilk otobüsle Bursa'ya göndermek gerekirdi. Sen hakem olarak burada kırmızı kartı vermiyorsun, bunun altında ezilip, oyuncuların ve taraftarın baskısına dayanamayıp öyle bir anca öyle bir penaltı çalışorsun ki, evlere şenlik. Aynı Kamil Abitoğlu, verdiği penaltı kararındaki gibi yaşanan birçok pozisyonda devam kararı verdi. Maç içinde standardı tutturamadı.

HAKEM, bu kararlarıyla şampiyonluk yarışına da etki etti. Sözüm sadece Abitoğlu'na değil, Abitoğlu üzerinden tüm hakem arkadaşlara. Bakalım MHK, Abitoğlu'nun bu kötü yönetiminden sonra kendisine nasıl bir ceza verecek? Elbette bu yapılan hataların bir cezası olmalı.

BURSA'NIN attığı iktinci golde Fernandao'yla ilgili ofsayt itirazları yapıldı. Top Fernandao'ya dokunsaydı, kesinlikle pozisyon ofsayttı. Ancak Brezilyalı forvet, kalecinin görüş alanını kapatmadığı ve topun kendisine dokunmaması için geri çekilmesi nedeniyle golün nizami olduğunu düşünüyorum.

Yazarın Diğer Yazıları