SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antrenörlükteki başarısı kadar çarpıcı söylemleri ve icraatlarıyla da dikkat çeken Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman, takımının dün Torku Konyaspor’u yendiği maçtan sonra ilginç bir karara imza attı…

Basketfaul’un haberine göre; 81-80 kazandıkları karşılaşmada oyuncularının yüzde 63.1 gibi son derece düşük bir serbest atış isabetiyle oynamasına sinirlenen Ataman, maçtan 10 dakika sonra bütün oyuncularını antrenmana çıkardı. Sarı kırmızılı basketbolcular toplam 200’ü bulana kadar serbest atış kullandı.

Galatasaray Liv Hospital, Torku Konyaspor maçında 38 defa serbest atış kullandı ve yüzde 63.1 ile bunlardan 24’ünü sayıya çevirdi. Sarı Kırmızılılar karşılaşmanın son 2 dakika 9 saniyesinde 14 serbest atış kullanırken bunların sadece 5’ini sayıya çevirebildi.

ATAMAN: SON 2 DAKİKADA İNANILMAZ FAULLER KAÇIRDIK

Ergin Ataman karşılaşma sonrası yaptığı değerlendirmede, faul atışlarındaki başarısızlıklarına ve kadro darlığına dikkat çekti. Sakatlıklar ve dar rotasyon nedeniyle yorgunluk yaşadıklarını dile getiren Ataman, “Bu seviyelerde oynayan rakiplerimiz 11-12 oyuncuyla mücadele ederken, biz bu maçta 8 kişiyle oynayabildik. Oyuncularımı mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Maça iyi başlamadık ama daha sonra oyuna giren Sinan, Carter ve Kerem takıma bir enerji kattılar ve maçı çevirdik. Çok daha net skorla da kazanabilirdik ama son iki dakikada inanılmaz fauller kaçırdık. Maçı ancak bir sayıyla kazandık ama ikinci yarıda maçın tamamen hakimi bizdik” diye konuştu.