SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalya’da madalya yağdı!

Antalya'da düzenlenen 3 ayrı uluslararası tekvando turnuvalarında sporcularımız; Türkiye, Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde kazandıkları 69 madalya ve Poomse kategorisinde ise elde ettikleri 55 madalya kazandı.

Güncellenme: 13:18, 16/02/2015
Antalya’da madalya yağdı!

Antalya’da 3 önemli uluslararası turnuvanın düzenlendiği Taekwondo Festivali’ne Türkiye damgasını vurdu. Belek’te 7-8 Şubat tarihlerinde düzenlenen 1. Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonası’nın yanı sıra 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılmak için puan veren ve 10 – 11 Şubat tarihlerinde gerçekleşen 3. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası ile 2. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda mücadele eden Türk sporcular aldıkları sonuçlarla madalyaları topladı.

MİNİKLERDE EN ÇOK MADALYA TÜRKİYE’NİN

Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından ilk defa düzenlenen “1. Avrupa Minikler Tekvando Şampiyonası’nda 20 ülkeden 240 sporcu mücadele etti. Türkiye, 39 madalya ile en çok madalya kazanan ülke oldu. Türk sporcular, şampiyonayı 12 altın, 13 gümüş ve 14 bronz madalya ile tamamladı.

TAKIMLARDA AVRUPA ŞAMPİYONU İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

ETU tarafından düzenlenen ve Türkiye Tekvando Federasyonu’nun organize ettiği “3. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’na yaklaşık 40 ülkeden 850 civarında sporcu katıldı. Aynı zamanda Olimpiyat oyunlarına katılım yolunda puan veren şampiyonada ilk sırayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi elde etti. Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde düzenlenen şampiyonada İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya ile genel klasmanda birinci oldu. Almanya’nın BSV Friedrichshafen takımının ikinci olduğu şampiyonayı Rusya’nın Rostov-On-Don, SC “Grandmaster” takımın üçüncü sırada tamamladı.

TURKISH OPEN’DA MADALYA YAĞMURU

Türkiye’nin ikinci kez ev sahipliği yaptığı Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda ise yaklaşık 70 ülkeden 1200 sporcu mücadele etti. 12-15 Şubat tarihlerinde düzenlenen ve olimpiyat oyunlarına katılım yolunda önem arz eden turnuvada da Türk sporcular başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine çekti. Türkiye, Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde toplam 12 altın, 21 gümüş ve 36 bronz olmak üzere toplam 69 madalya kazandı. Poomse kategorisinde ise Türk sporcular, 22’si altın, 15’i gümüş ve 18’i bronz olmak üzere 55 madalya elde etti.