SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yanal memnun kalmadı

Yanal memnun kalmadı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, İstanbul Başakşehir maçı sonrası savunma hatalarından dert yandı.

Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında İstanbul Başakşehir’i sahasında 3-2 ile geçen Trabzonspor’da Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından Lig Tv mikrofonlarına konuştu.

Hücum oyuncularını öven Yanal, savunma oyuncularının performansından ise memnun kalmadı. Yanal, karşılaşma ile ilgili değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

“Ligin en az gol yiyen ve takım savunmasını iyi yapan takımı ile oynadık. Hücumdaki iştahımızı top rakibe geçtikten sonra, özellikle yediğimiz ilk goldeki acemiliği içeride de eleştirdim. Yediğimiz birçok golün bu tutumdan kaynaklandığını düşünüyorum. Belki birkaç gol daha atabilirdik ama aynı şeyi defansif olarak yapsaydık daha net bir sonuç alabilirdik. Artık yukarıya tırmanmak gerekiyor. Bu seriyi devam ettirmeliyiz.”

Başarılı teknik adam UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacakları Napoli maçına da değinirken şunları dile getirdi:

“3 kulvardaydık 1 tanesinden elendik. Bu ritmi yakalamak için bazı destekler vardı. Bu desteklerin zamanı önemliydi. Sakatlıklar ve Afrika Kupası bizi bu konuda engelledi. Bu ritmde problem yaşattı. Yavaş yavaş toparlandık. Napoli’nin gücü ortada. Biz de ülkemizi temsil ediyoruz. Ülke puanı ve kendi vizyonumuz için önemli bir noktadayız. Bu turda tutunmaya çalışacağız.”