SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor’u deplasmanda 1-0 mağlup eden Medicana Sivasspor’un Teknik Direktörü Sergen Yalçın maçın zor geçeceğini bildiklerini, bütün çalışmaları ona göre yaptıklarını ifade etti.

Torku Konyaspor’u çok iyi analiz ettiklerini, artılarını ve eksilerini iyi hesapladıklarını aktaran Yalçın, şöyle devam etti:

“Oyunun tamamında çok kontrollü oynadık. Oyuncularım oyun disiplinini hiçbir şekilde bozmadı. Birlik ve beraberlik anlamında inanılmaz bir mücadele veriyoruz. Son iki ayda yaklaşık 11 müsabaka oynadık. Kolay değil, hafta içi de kupada 120 dakika oynadık. Yorgunuz doğal olarak. Sahada oyuncularımın ortaya koyduğu mücadele gerçekten mükemmel. Nasıl kazanmamız gerektiğini biliyorduk. O şekilde oynadık ve müsabakayı 3 puanla kazandık. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonra çok iyi müsabakalar oynarız, yolumuza devam ederiz.”

Yalçın, bir gazetecinin “Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalde aklınızdan geçen bir rakip var mı?” sorusu üzerine, şu yanıtı verdi:

“Kimin çıkacağı fark etmez. Tahminen bize eş değer bir rakip çıkacak. Turu geçebiliriz. Karşımıza çıkacak rakibin kim olacağını bilmiyorum ama kim çıkarsa çıksın onlarla rahat bir şekilde başa baş oynanacağız. İnşallah Ziraat Türkiye Kupası’nda da yolumuza devam etmek istiyoruz. Ancak her zaman söylüyorum, önceliğimiz lig. Kupada da gidebilirsek, yarı final, final artık bundan sonra hedef söylemeye gerek yok. Gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Tabii ki final oynamak istiyoruz ama kolay değil.”