SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübe kazandı

15 Şubat 2015

FENERBAHÇE, şampiyonluk yolundaki en önemli deplasmandan altın değerinde 3 puanla dönerek büyük avantaj elde etti. Oyunun başlangıcında yakaladığı pozisyonu gole çevirirken, kaçırdıklarıyla da sıkıntı yaşadı. Bunun yanında Gaziantepspor'un 1-0 mağlupken kaçırdığı çok net pozisyonlar var. Fenerbahçe orta sahasında sezonun en iyi oyuncuları arasında yer alan Mehmet Topal'ın yaptığı büyük hatalar ise saç baş yoldurdu. Bir tanesinde Alves topu çizgiden çıkararak yüzde yüzlük golü önledi. Öte yandan 4 tane de net pozisyonu Gaziantepsporlu futbolcular harcadılar. Hal böyle olunca ve ikinci yarıda sarı-lacivertliler yakaladıkları pozisyonları affetmeyince maç da doğal olarak farka gitti.

ÖZELLİKLE ikinci yarıda kaleden başlayarak her kademesinde hiç hata yapmayan, çok başarılı bir futbol sergileyen Fenerbahçeli oyuncular, geceye damgalarını vurdular. Senegalli forvet Sow'un yanı sıra Kuyt, Caner ve Gökhan mükemmel işler yaptılar. Caner asistleriyle, Sow ile Kuyt da hem asist hem de golleriyle estetik açıdan gözlerimizin pasını sildiler. Fenerbahçe bir anlamda tecrübeli ayaklarıyla sonuca gitmiş oldu.

PENALTI YOKTU

GAZİANTEPSPORLU futbolcu ve taraftarların penaltı beklediği iki pozisyon var. İlki Muhammet'in, ikincisi ise Egemen ile Erdem'in pozisyonları. Bana göre iki pozisyonda da Halis Özkahya devam kararı vermekte haklıydı. Egemen ile Erdem'in pozisyonunda her iki futbolcu da birbirini tutuyordu. Bu nedenle devam kararı doğruydu. Özkahya'nın Alper'in ceza sahası içinde yerde kalmasına çaldığı penaltı düdüğü ise hatalıydı. Tecrübeli hakem, ilk iki pozisyondaki başarısına buradaki hatalı düdüğüyle gölge düşürdü.

BU arada Gaziantepsporlu futbolcuların her pozisyonda kendini yere bırakarak faul beklemeleri kendilerini de tribündeki taraftarını da geriyor. Okan Buruk, dördüncü hakeme tepki koyacağına, sahada her ikili mücadelede yerde kalan oyuncularına kızmalı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek