SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Şampiyon Hindistan galibiyetle başladı

Şampiyon Hindistan galibiyetle başladı

Kriket sporunun önde gelen iki ülkesinin 2015 Dünya Kupası'ndaki karşılaşmasında Hindistan, Pakistan'ı 76 koşu sayısı farkla mağlup etti.

Uluslararası Kriket Birliği (ICC) tarafından düzenlenen 2015 Kriket Dünya Kupası’nda Hindistan, Pakistan’ı 76 koşu sayısı farkla yendi.

Tarihleri ihtilaf ve savaşlarla dolu iki ülke Hindistan ile Pakistan, Avustralya-Yeni Zelanda ortaklığında düzenlenen 2015 Kriket Dünya Kupası’nda karşılaştı.

Kriket sporunun önde gelen iki ülkesinin B Grubu’ndaki ilk karşılaşmasında rakibini mağlup etmeyi başaran son şampiyon Hindistan, turnuvaya galibiyetle başlayan taraf oldu.

1947’de bağımsızlıklarını ilan ettikten sonra aralarındaki anlaşmazlıkları savaşarak çözmeye çalışan iki komşu ülkenin kriket sahalarındaki maçları, spor dünyasının en büyük rekabetleri arasında yer aldı. Kriket Dünya Kupası’nda Hindistan, 1983 ve 2011 yıllarında olmak üzere 2 kez şampiyonluğa ulaştı. Pakistan ise tek şampiyonluğunu 1992’de yaşadı.

İki ülkenin Dünya Kupası’ndaki bir önceki karşılaşmasında ise Hindistan, 2011’deki turnuvanın yarı finalinde Pakistan’ı 29 koşu sayısı farkla geçerek finale kalmıştı.