SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kocaman gelecek haftayı düşünüyor

Kocaman gelecek haftayı düşünüyor

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Medicana Sivasspor karşısında aldıkları mağlubiyeti Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçı ile telafi etmek istediklerini söyledi.

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Medicana Sivasspor’a 1-0 yenildikleri maça ilişkin, “İstemediğimiz bir skor ile karşı karşıya kaldık. Bu sonucu Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçıyla telafi etmek istiyoruz” dedi.

Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Medicana Sivasspor maçının üst sıralara yükselmek adına önemli bir karşılaşma olduğunu söyledi.

Rakiplerinin son haftalarda başarılı sonuçlar alan kuvvetli bir takım olduğunu belirten Kocaman, “Geçen sene ligi üst sıralarda bitirmiş bir takım. Önemli oyuncuları olan ve bu sene sıkıntılarla sezona başlamış ama antrenör değişikliğinden sonra 10 resmi maçının 8 tanesini kazanmış bir takımla oynadık” diye konuştu.

Müsabakanın ilk yarısında son derece doğru bir oyun ortaya koyduklarını 2 veya 3 net gol pozisyonu olduğunu anımsatan Kocaman, şöyle devam etti:

“İkinci yarı skor dışında her şey son derece doğru gidiyordu. Yapmamız gereken en önemli şey oyunu koruyup ve biraz daha hızlandırıp kenar oyuncularımızı oyunda tutabilmekti. Ancak hemen maçın başında yediğimiz golden sonra oyun bir anda açıldı. Daha sonra beraberliği yakalama çabaları sonuç getirmedi. Özellikle maçın sonlarına doğru skor kaygısından dolayı oyuncu bütünlüğünün de bozulması bizim adımıza doğrularımızdan öte anlamsız bir hale getirdi. İstemediğimiz bir skor ile karşı karşıya kaldık. Bu maçın sonucunu Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçıyla telafi etmek istiyoruz. En büyük amacımız bu.”