SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor deplasmanından 4-0 gibi faklı bir sonuçla dönen Mersin İdman Yurdu’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, her iki takım için maçın çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Her iki takımın da puana ihtiyacı vardı. Maça biz daha iyi başladık. Deplasmanda nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadık. Savunmada ve hücumda iyi işler yaptık. Çaykur Rizespor ikinci yarı riske girince hücuma iyi çıktık. Son vuruşlarda biraz daha dikkatli olsaydık farklı olabilirdi” ifadelerini kullandı.

Sezon başından itibaren özverili çalıştıklarını kaydeden Çalımbay, “Çalışmamızın karşılığını sahaya yansıtıyorlar. Bizim için önemli olan istikrar. Bu yıl ki amacımız ligde kalıcı olmak. Bu maçı unutup bundan sonraki maçlara konsantre olmamız gerekiyor” dedi.

Eksik oyuncuların yerine oynayan oyunculardan iyi verim aldıklarını vurgulayan Çalımbay, “Arkadaşların performansı bizi umutlandırdı. Kupada da bu kadro ile gidiyoruz. Sonradan oyuna dahil oyuncular bizi kupa için de umutlandırdı” açıklamasını yaptı.