SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Albayrak basketbola da el atıyor!

Tokat krizi sonrasında Ergin Ataman’a en büyük desteği veren isimlerden biri olan Galatasaray Başkan Yardımcısı, futboldaki ‘Ağabey’ formülüyle potaya da yeniden birlik getirmeyi planlıyor.

Güncellenme: 10:24, 15/02/2015
Albayrak basketbola da el atıyor!

Galatasaray, potada yaşanan tokat krizini sona erdirmek en üst düzeyde çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Sarı kırmızılı kulüpte Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, futboldan sonra basketboldan da sorumlu olacak. Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın “16 saatini Florya'da geçiriyor” dediği Albayrak, artık basketbol şubesinin sorunlarıyla da yakından alakadar olacak.

Hürriyet’in haberine göre; ‘Tokat Krizi'nin başından beri Ergin Ataman'a tam destek veren ve başarılı antrenöre sahip çıkan Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, basketbol şubesi içinde mesai harcama kararı aldı.

İSTEK BAŞKANDAN GELDİ

Ataman’ın sarı kırmızılı camia için önemli bir isim olduğunu yönetimde de dile getiren ve başarılı antrenöre sezon başından bu yana ödeme yapılmaması üzerine bu krizi Dursun Özbek ile çözen isimlerden olan Abdurrahim Albayrak, Başkan Duygun Yarsuvat'ın da isteği üzerine Galatasaray basketbol takımının sorunlarını çözmek adına kolları sıvayacak. İlk adım olarak Albayrak, hafta içinde Galatasaray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman ile bir araya gelecek.

MAÇLARA DA GİDECEK

Abdürrahim Albayrak, Ataman'dan basketbol şubesinin sorunları, sıkıntıları ve çözüm önerilerini dinleyecek. Galatasaray futbol takımından olumlu etki yapan ‘Ağabey' formülü kısaca Başkan Yardımcısı, çabalarıyla potada yeniden birlikteliğin sağlanması için çaba gösterecek. Albayrak, futbol takımının takvimi müsait olursa Galatasaray Liv Hospital basketbol ekibinin maçlarına gitmeyi de ihmal etmeyecek.

BEKLENEN ZİRVE GERÇEKLEŞTİ TAM DESTEK GELDİ

Başkan Yarsuvat, cumartesi günü Ergin Ataman'la bir araya gelip kendisine sorunları çözmek içim yanlarında olduklarını söyledi.

Galatasaray'da Başkan Duygun Yarsuvat, dün sabah Ergin Ataman ile bir araya geldi. Türk Telekom Arena'daki kulüp binasında gerçekleşen görüşmede Galatasaray Liv Hospital antrenörü Ataman, ‘tokat' olayını Başkan Yarsuvat'a anlattı. Duygun Yarsuvat, Ataman'a destek olurken iyi ilişkiler içinde olmak, sorunları çözmek ve sarı kırmızılı takımın basketbolda da şampiyon olması için her türlü yardımı yönetim olarak başarılı koçtan esirgemeyeceklerini kendisine iletti.