SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’dan Fernandao atağı

Bursaspor, şehrin önde gelen iş adamlarını birleştirip fon oluşturarak Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ilgilendiği Fernandao'nun yüzde 80'ini almaya çalışıyor.

Güncellenme: 12:44, 14/02/2015
Bursaspor’dan Fernandao atağı

Fernandao, daha transfer sezonunun açılmasına aylar olmasına rağmen, adından en çok söz ettiren futbolcu olmayı başardı.

Bursaspor formasıyla geçen sezonun ikinci yarısında 10, bu sezon da şu ana kadar 13 gol atan Brezilyalı futbolcu, gol krallığının en önemli adayı konumunda. Hal böyle olunca, talipleri de her geçen gün artıyor. Bu nedenle harekete geçen Bursaspor, Fernandao’yu elinde tutmanın hesaplarını yapıyor.

Bilindiği gibi Bursaspor, 27 yaşındaki futbolcuyu 1.5 sezonluğuna Atletico Paranaense'den kiraladı ve 5 milyon Euro'ya satın alma opsiyonuna sahip. Ancak bu dönemde, söz konusu ücreti ödeyecek durumda değiller. İşte bu yüzden, tıpkı Fenerbahçe'nin Moussa Sow'u alırken yaptığı gibi, zengin tekstilcileri birleştirip bir fon oluşturmayı planlıyorlar.

Bu fon, oyuncunun yüzde 80'ini satın alıp, Bursaspor'a getirecek, bir sonraki satıştan yüzde 20 pay da, Brezilya kulübünün kasasına girecek. Ayrıca rakam kesinlikle artırılmayacak ve tüm görüşmeler yazılı, resmi kanallarla yapılacak.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:12:43,