SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, gelecek hedefleri ile açıklamalarda bulundu. Taşpınar, Diyanet İşleri Bakanlığı ve Spor bakanlığının yeni projesine değinerek şu açıklamalarda bulundu:

Bursa’da yatılı kuran kursu olan camide hem halka açık hem de, kuran kursu öğrencilerinin yararlanacağı antrenman salonu açıyoruz. İmam Hatip öğrencileri artık boş vakitlerini halter ile değerlendirecekler.

Biz il sayısını 51 yaptık diyoruz, ama sadece burada antrenman tesis sayısı 1 iken, 5 oldu. Hızla alt yapıyı geleceğe hazırlıyoruz. 2016 olimpiyatları için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Mevcut sporcularımızdan faydalanacağız. Ancak, 2020’yi düşünüyorsak bugünden temelini atmamız lazım.

Biz bir yandan il sayısını çoğalttık, antrenman salonlarının sayılarını çoğalttık ve gördüğünün bu tesisleri loş ve ter kokan yerlerden kurtardık. Artık son sistem malzemeleri aldık. Bir olimpiyatta 3 tane altın madalya alabilen bir halter federasyonu bu durumda olmamalıydı. Çok şükür sporcularımız, antrenörlerimiz ve kulüplerimiz çok memnun.”

Yayınlanma Tarihi:11:41,