SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İşte Galatasaray’ın Ataman kararı!

İşte Galatasaray’ın Ataman kararı!

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Ergin Ataman ile ilgili iddialara noktayı koydu.

Galatasaray'da basketbolcusu Göktürk Ural'ı tokatlaması sonrası hakkında birçok iddia ortaya atılan Ergin Ataman hakkında başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Hürriyet'e yaptığı açıklamayla soru işaretlerini noktaladı.

“Görevden alınacağı, hatta tazminatsız gönderileceği” dahi ileri sürülen Ataman için Albayrak, “Ben burada olduğum sürece hocamız hiçbir yere gidemez. Sonuna kadar arkasındayım. Ergin Ataman'ın Galatasaray'da başardıkları ortadadır” dedi.

BAŞKAN GÖRÜŞECEK

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat da yarın Ergin Ataman ile bir araya gelecek. Deneyimli antrenörün Galatasaray için önemli işler yaptığını yönetim kurulunda anlatarak tavrını belli eden Yarsuvat, Ataman ile basketbol şubesinin sorunlarını da konuşacak, tokat olayını da birinci ağızdan dinleyecek.

MAAŞLARINI VERDİLER

Galatasaray Kulübü'nden sezon başından bu yana para almayan ve içeride 6 aylık alacağı bulunan Ergin Ataman'a iki aylık maaşının ödendiği öğrenildi. Sarı-kırmızılı yönetim, Ataman'a toplam 140 bin Euro ödeme yaptı.

Yapılan açıklamalar ve gecikmiş ödemelerin yapılması, yönetimin son olayda Ataman'a açık destek verdiği ve bu konuda hocanın kararlarının arkasında durulacağının işaretleri olarak kabul ediliyor.