SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor'u deplasmanda 4-1 yenerek Ziraat Türkiye Kupası'nda adını çeyrek finale yazdıran Fenerbahçe'de bu galibiyetle yüzler tekrar gülmeye başladı.

Trabzonspor karşısında alınan beraberlikle bozulan moraller tekrar yerine gelirken Teknik Direktör İsmail Kartal, takımın her maç için hazır olduğunu ve sonuna kadar hedefe gitmek için mücadele edeceklerini ifade etti.

Bu sezonki performansıyla son haftalarda ismi gündemden düşmeyen ve en son Kadlec ile maç içinde tartışan Emenike için de “Ona güveniyorum ve güvenimi boşa çıkarmıyor” dedi.

Emenike krizini bir dakikada çözdüklerini ifade eden Kartal, şunları söyledi:

“Emenike'nin maç sonunda yanağını okşadım çünkü her şeyin temelinde sevgi olduğuna inanıyorum. Kendisi gol atamadığı için gergin zamanlar geçiriyor. Ama çok iyi çalışıyor. Biz bunu net olarak görüyoruz. Maçtan sonra ona gösterdiğimiz sevgi, yaşanan sorunu hemen orada bitirdi.

Saha içinde de elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. İnanılmaz istekli herkese yardımcı olmak için gayret sarf ediyor. Kimin gol attığı çok önemli değil. O değil, başkaları attı ve kazandık.

Diğer maçlarda Emenike atar, yine kazanırız. Futbol komple bir takım oyunu. Bugün sahadaki Emenike'yi herkes gördü. Bir takım oyuncusu olarak her şeyi yaptı gol de atacaktır mutlaka.”

Yayınlanma Tarihi:08:52,